Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Miasto sfinansuje ponad 120 dodatkowych patroli

  • Dodano: 2019-04-15 08:00, aktualizacja: 2019-04-15 08:07

Ponad 120 dodatkowych, umundurowanych patroli pojawi się jeszcze w tym roku na ulicach Chorzowa.

Ponadnormatywne służby sfinansowane zostaną po raz kolejny ze środków pochodzących z budżetu miasta, w ramach kontynuacji przyjętej koncepcji zwiększenia ilości patroli w strefach szczególnie zagrożonych.

Porozumienie w tej sprawie podpisali Komendant Miejski Policji w Chorzowie oraz Prezydent Miasta Chorzów

Dzięki przychylności władz miasta, w Chorzowie będzie bezpieczniej. Radni zdecydowali o przekazaniu 50 tysięcy złotych na dodatkowe patrole. Kwota pozwoli na skierowanie do służby, do końca br  około 120 dwuosobowych, umundurowanych patroli.

Od lat służby ponadnormatywne stanowią jeden z elementów budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Charakteryzują się tym, że policjanci pełnią je poza ustawowym czasem służby. Podczas patroli mundurowi realizują wszystkie zadania przewidziane w Ustawie o Policji i innych aktach prawnych, ale ich głównym zadaniem jest przede wszystkim reagowanie na przestępstwa i wykroczenia szczególnie uciążliwe społecznie, będą realizowały  także zadania płynące z informacji przekazywanych przez obywateli za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Służby pełnione są przez umundurowanych policjantów, przede wszystkim w formie patroli pieszych. Inicjatywa  dodatkowych patroli jest efektem zabiegów Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz, zmierzających do budowy lokalnego poczucia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.