Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Policja poszukuje sprawców przestępstwa

 • Dodano: 2021-01-25 10:15

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa usiłowania kradzieży rozbójniczej, do której doszło 12 listopada 2020 roku w Chorzowie, na ul Parkowej 20. Rozpoznajesz sprawców tego przestępstwa? Powiadom Policje.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie śledztwo w sprawie usiłowania kradzieży rozbójniczej mającej miejsce w Chorzowie przy ulicy Parkowej 20, w dniu 12 listopada 2020 roku około godziny 07:00, gdzie nieustaleni dotąd sprawcy usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu marki VW Crafter wraz z paczkami, należącego do pracownika jednej z firm kurierskich. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył przemocy wobec osoby pokrzywdzonej.

Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy przedmiotowego przestępstwa poruszali się pojazdem dostawczym marki Ford Transit(blaszak), koloru białego. Pojazd posiada uszkodzenia tylnej części karoserii oraz boku pojazdu od strony kierowcy.

W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili również wizerunki sprawców, są to mężczyzna i kobieta. Mężczyzna w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 180 cm, posiadający krótko ścięte włosy koloru ciemnego oraz charakterystyczne zakola. Wymieniony w chwili zdarzenia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, spodnie koloru ciemnego oraz buty koloru ciemnego.

Kobieta w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, włosy koloru czarnego, ubrana w kurtkę koloru granatowego, spodnie jeansowe koloru jasnego oraz buty koloru ciemnego wraz z białą podeszwą.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, telefonicznie dzwoniąc na nr: 32 771 52 80, 32 771 53 89, mailowo: kryminalny@chorzow.ka. policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.


Źródło: KMP Chorzów

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Domi

  Szkoda że inne kradzieże sąd umarza bo policja, mimo że posiada wizerunek złodzieja (bez maseczki) nie potrafi lub nie chce go namierzyć. Nawet nie publikuje wizerunku, chociaż może

 • Ciekawska

  Pamięta ktoś co robił 12 listopada zeszłego roku?

 • Miasto

  Policja poszukuje poruszających się autem, którego nr rejestracyjny na zdjęciu Policja zamazała. Obrazek całej tej formacji.

 • MaTT

  A skąd masz pewność, że numer rejestracyjny na zdjęciu należy do osób poruszających się samochodem? Może auto było na kogoś innego zarejestrowane? Może kradzione? Może same tablice zostały ukradzione? Najlepiej nie pomyśleć, tylko komentować.

 • Miasto

  Niech Policja zamarze też i twarze podejrzanych bo przecież nie są prawomocnie skazanymi. Jesteś policjantem?

 • qwe

  mogli im też twarz zamazać :P

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.