Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Policjanci uratowali dwóch mężczyzn

  • Dodano: 2021-01-18 10:15

Od kilku dni panują bardzo niskie temperatury. Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, samotnych czy nietrzeźwych. Dlatego policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Dzisiaj dzięki takim kontrolom uratowano dwóch mężczyzn.

Chorzowscy policjanci, jak co roku sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni czy osoby samotne. Kontrolują dworce autobusowe i kolejowe, ogródki działkowe, parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje ze strażą miejską, ośrodkiem pomocy społecznej i organizacjami pozarządowymi. Tylko dzisiaj dzięki takim działaniom uratowali życie dwóm mężczyznom.

Pierwszego z nich napotkali w jednej z piwnic. Z uwagi na silne wychłodzenie 40-latek wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Podobna sytuacja miała miejsce w jednym z pustostanów, gdzie napotkany 51-letni mężczyzna był tak wycieńczony, że miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Na szczęście w obu przypadkach pomoc przyszła na czas i obaj mężczyźni trafili pod właściwą opiekę.

Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia lub życia.

Przypominamy również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kilka kliknięć pomoże wskazać miejsce przebywania osoby potrzebującej pomocy.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/akcja-zima/infolinia-dla-bezdomnych

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News


Źródło: KMP Chorzów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również