Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Potrącenie na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2020-12-02 10:00

Chorzowscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Dąbrowskiego. Jadąca samochodem 29-letnia kobieta potrąciła na pasach mężczyznę. 47-latek z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 18.30 na ulicy Dąbrowskiego. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierująca fiatem 29-letnia kobieta potrąciła 47-latka, który znajdował się na pasach. Na skutek zdarzenia mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z chorzowskiej komendy.

Po raz kolejny policja apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że wyjeżdżając na drogi, ponoszą odpowiedzialność zarówno za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienia, nadmierna prędkość czy lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą zakończyć się tragicznie. Również piesi muszą pamiętać o tym, że na drodze są uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie sami mają ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.