Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Szykują się zmiany na „Kresach”. Boisko zostanie zadaszone

  • Dodano: 2021-09-26 11:30, aktualizacja: 2021-10-26 22:42

Trening na „Kresach” nawet w niepogodę? Miasto pozyskało 1,2 mln złotych na budowę pneumatycznego zadaszenia boiska na „Kresach”. Pieniądze pochodzą z dofinansowania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Nowa sportowa inwestycja w Chorzowie

Jak poinformował chorzowski magistrat, niebawem na Kresach powstanie tzw. „balon”, dzięki któremu będzie można tam trenować bez względu na pogodę.

- Już wkrótce na Kresach młodzi będą mogli trenować przez cały rok. 1 200 000 złotych dofinansowania otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na budowę pneumatycznego zadaszenia boiska na terenie kompleksu sportowego Kresy – napisał w mediach społecznościowych prezydent Chorzowa Andrzej Kotala/

To już kolejna sportowa inwestycja realizowana z myślą o młodzieży trenującej w Chorzowie. Stosunkowo niedawno w mieście powstało nowe zaplecze socjalne dla młodych piłkarzy. Kosz zrealizowanej inwestycji wyniósł 2 miliony złotych. Prezydent Kotala zapowiada, że to nie koniec zmian.

- Wkrótce zabieramy się za modernizację jednego z boisk treningowych - wymienimy nawierzchnię na sztuczną murawę – zapowiada Andrzej Kotala.

Komentarze (3)    dodaj »

  • chorzowianin

    Pięknie. Brawo.

  • Art

    Cieszy inwestowanie w ośrodki treningowe Ruchu. Trochę brakuje przestrzeni dla rodziców, kawiarni ale może w przyszłości się coś tam również pojawi...

  • sznita s tustym

    no to bydzie lepsze uod ruchu hehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również