Wiadomości z Chorzowa

Chorzów trzecim najbezpieczniejszym miastem w Polsce

  • Dodano: 2022-12-01 07:00, aktualizacja: 2022-12-01 07:05

W Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się spotkanie z władzami naszego miasta. Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorz Matuszek odebrał statuetkę III Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021 roku.

Wyróżnienie zostało wręczone przez II Zastępcę Prezydenta Chorzowa Marcina Michalika

W ubiegłym miesiącu w Warszawie odbył się IV Ogólnopolski Konwent pt.: „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. W trakcie trwania gali zostały wręczone nagrody dla włodarzy i służb miejskich za prowadzone działania na rzecz pogłębiającego się problemu wypadków drogowych. Obecny na konwencie Marcin Michalik odebrał statuetkę i wczoraj przekazał ją na ręce Komendanta naszej jednostki mł. insp. dr Grzegorza Matuszka.

Spotkanie, które odbyło się w Warszawie, zorganizowała fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Kieruje ona programem „Bądź bezpieczny na drodze”. Prowadzony jest on w latach 2018 - 2025 we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W zrealizowanym plebiscycie, nasze miasto zajęło trzecie miejsce wśród jednostek administracyjnych z całego kraju. W Chorzowie w 2021 roku odnotowano w kolejności — najniższą liczbę osób zabitych, rannych oraz wypadków drogowych. Wczorajsze wręczenie statuetki przez władze Chorzowa odbyło się w naszej jednostce. Było również okazją do omówienia działań podjętych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowania z niego kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również