Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: W sobotę ruszają prace na wiadukcie nad ul. Szpitalną. Zmiany w organizacji ruchu

  • Dodano: 2023-04-13 12:15

Już w najbliższą sobotę na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w Chorzowie Batorym. Powodem jest montaż instalacji zabezpieczającej wiadukt kolejowy nad ul. Szpitalną.

W Chorzowie od wielu miesięcy spółka PKP PLK przeprowadza skomplikowaną inwestycję w postaci przebudowy linii kolejowej nr 131 na odcinku między Chorzowem Batorym a Nakłem Śląskim. Projekt zakłada udrożnienie połączenia, przebudowę stacji Chorzów Miasto i Chorzów Stary, a także stworzenie nowego przystanku Chorzów Uniwersytet.

Już w najbliższą sobotę 15 kwietnia ruszają planowane prace na wiadukcie kolejowym nad ul. Szpitalną w Chorzowie. Podczas weekendu rozpoczęte zostaną roboty związane z montażem instalacji zabezpieczającej ten obiekt. To pierwsza część inwestycji, która wymusza wyłączenie z ruchu pojazdów prawego pasa ruchu ulicy Szpitalnej prowadzącego w kierunku ul. Armii Krajowej 15 i 16 kwietnia.

Początek prac na wiadukcie nad ul. Szpitalną już w sobotę

W drugim etapie robót – którego realizacja planowana jest w dniach 22-23 kwietnia – konieczne będzie wyłączenie z ruchu pojazdów pasa ruchu prowadzącego w kierunku ul. Stalowej. Dlatego pojazdy poruszające się z kierunku ulicy Armii Krajowej będą mogły korzystać z pasa środkowego. Ruch pojazdów w kierunku przeciwnym odbywać się będzie prawym pasem ruchu.

Kierujących pojazdami prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu wprowadzanej zmiany organizacji ruchu. – wyjaśnia chorzowski ratusz.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu robót i lokalizacja miejsca prowadzonych prac dostępne w nawigacji Waze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również