Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianie świecą przykładem

  • Dodano: 2017-11-06 08:15, aktualizacja: 2017-11-06 07:58

Komendant Miejski Policji w Chorzowie podinsp. Robert Łuszcz wspólnie z Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Aktywizacji Społecznej Magdaleną Sekuła oraz chorzowskimi policjantami zainaugurowali akcję, której głównym celem jest promowanie noszenia elementów odblaskowych.

Działania są jedną z inicjatyw ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji mundurowi wręczali odblaski i przypominali pieszym o obowiązku ich noszenia poza obszarem zabudowanym.

Policjanci wspólnie z Panią Pełnomocnik,  zaopatrzeni w elementy odblaskowe pojawili się przy kościele Św. Jadwigi oraz Najświętszego serca Pana Jezusa, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa rozmawiali z wychodzącymi z kościoła ludźmi, a tym samym uświadamiali ich jak istotne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Okres jesienno-zimowy, wcześniejszy zmrok oraz częste opady atmosferyczne sprawiają, iż widoczność na drogach jest ograniczona.

Wielu uczestników ruchu drogowego zapomina o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym. Od 3 lat zapis ustawy prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych obowiązek umieszczania odblasków w sposób widoczny dla kierujących. Wspomnianymi elementami odblaskowymi mogą być wszelkie przedmioty doczepiane do ubrania, kamizelki, opaski, naklejki, smycze, itp. Ważne jest jednak ich umiejscowienie. Zaleca się je umieszczać na wysokości kolan, dłoni oraz w okolicy klatki piersiowej i pleców. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, będziemy mieli pewność, że są widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Za brak odblasku w obszarze niezabudowanym grozi grzywna nawet do 500 zł.

Wszelkie działania mające zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego wpisują się w kampania MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…”.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-456292.mp4

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.