Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianin z brązowym medalem mistrzostw Europy!

• Dodano: 2024-07-23 13:45

Łukasz Zaczyk, mieszkaniec Chorzowa, na mistrzostwach Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji wywalczył brązowy medal!

Sukces na mistrzostwach Europy!

Łukasz Zaczyk ma na swoim koncie kolejny sportowy sukces! Młody chorzowianin zaprezentował się fenomenalnie na mistrzostwach Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy. Łukasz zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów z czasem 1:53.60. Na podium stanął z reprezentantami Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Łukaszowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Łukasz Zaczyk

Łukasz to 17-letni chorzowianin, zakochany w lekkoatletyce. Jest zawodnikiem MKS MOSM Bytom i uczniem V Liceum Ogólnokształcącego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym Rekord Polski w kategorii U18 na dystansie 600 metrów, a także halowy rekord Polski U18 na dystansie 1000 metrów. W lipcu tego roku wywalczył złoto na dystansie 800 metrów na Mistrzostwach Polski U18!