Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianin ze złotym medalem!

• Dodano: 2024-07-12 09:45

Kolejny chorzowski sportowiec z sukcesami! Łukasz Zaczyk wywalczył złoto na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce U18!

Złoto dla Łukasza Zaczyka!

Za młodym chorzowianinem fenomenalny występ na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce U18, które odbyły się w dniach 5-7 lipca w Lublinie! Łukasz Zaczyk zdobył złoto na dystansie 800 metrów, z czasem 1:50.91! To nie koniec dobrych wieści – chorzowianin otrzymał także powołanie na mistrzostwa Europy do lat 18. w Bańskiej Bystrzycy, które odbędą się w dniach 18-21 lipca!

Łukaszowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Łukasz Zaczyk

Łukasz to 17-letni chorzowianin, zakochany w lekkoatletyce. Jest zawodnikiem MKS MOSM Bytom i uczniem V Liceum Ogólnokształcącego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym Rekord Polski w kategorii U18 na dystansie 600 metrów, a także halowy rekord Polski U18 na dystansie 1000 metrów. W swojej karierze zdobył już wiele medali, wielokrotnie stając na podium.