Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci działali razem z inspekcją sanitarną

  • Dodano: 2020-08-24 08:00, aktualizacja: 2020-08-24 07:02

Chorzowscy policjanci każdego dnia patrolują ulice, zatrzymują sprawców przestępstw i reagują na wszelkie przejawy łamania prawa.

Stróże prawa aktywnie wspierają również chorzowskie służby sanitarne

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo przypominamy mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

W miniony weekend policjanci chorzowskiego garnizonu skupili się głównie na problemie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie naszego województwa. Policjanci wspólnie z inspektorami Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Chorzowie kontrolowali restauracje, sale weselne, placówki handlowe oraz autobusy komunikacji miejskiej. Wspólne działania były ukierunkowane na problem należytego przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Policjanci oraz przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej dokonali wizytacji kilku lokali gastronomicznych w których były organizowane przyjęcia okolicznościowe oraz weselne.

Inspektorzy zwrócili uwagę restauratorów na konieczność stosowania środków ochrony osobistej, jak również konieczność maksymalnego wykorzystania środków dezynfekcji. Przekazano im również materiały informacyjne zwracając szczególną uwagę na konieczność obowiązkowego dostosowania się personelu oraz wszystkich gości do obecnych przepisów prawa. Dodatkowo funkcjonariusze policji drogowej wzięli pod lupę wszystkie środki komunikacji miejskiej. Policjanci sprawdzali czy pasażerowie stosowali środki ochrony ust i nosa, czy przestrzegane są pozostałe przepisy ograniczające rozprzestrzeniania się koronawirusa. W trakcie działań stróże prawa prowadzili szeroko zakrojoną akcję informacyjną, wręczali maseczki jednorazowe, zachęcając do ich bezwzględnego stosowania. Reagowali również na ujawnione naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Łącznie sprawdzono 23 pojazdy komunikacji miejskiej, zastosowano 6 pouczeń, a w przypadku rażących naruszeń przepisów prawa, interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych.

Policja i służby sanitarne apelują

Wszystkie działania mają na celu prawidłowe ukształtowanie świadomości obywateli w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.          

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o stosowanie się do wydanych zakazów i zaleceń - ten trudny czas do dla nas wszystkich wielka próba prawidłowych postaw społecznych i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i pozostałych członków naszej społeczności.

Policjanci i pracownicy Inspektoratu Sanitarnego w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone działania pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.