Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci poszukują fałszywych pracowników firmy energetycznej

  • Dodano: 2019-03-14 09:00

Policjanci kryminalni z komisariatu II w Chorzowie prowadzą sprawę kradzieży pieniędzy, do której doszło 26 lutego.

Do mieszkania seniorki zapukało dwóch mężczyzn, którzy podali się za pracowników elektrowni. Gdy kobieta wpuściła ich do mieszkania, podstępem odwrócili jej uwagę i ukradli pieniądze. Na podstawie zapamiętanego przez pokrzywdzoną rysopisu, powstał portret pamięciowy jednego z oszustów. Liczymy na Państwa pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców.

Chorzowscy policjanci policjanci poszukują mężczyzn, którzy, podając się za pracowników elektrowni, okradli 75-letnia kobietę. Mężczyźni weszli do jej mieszkania, a następnie jeden z nich odwrócił uwagę seniorki, prosząc o udostępnienie w celu kontroli gniazdek elektrycznych w innym pomieszczeniu. W tym czasie drugi ze sprawców skradł znalezione w mieszkaniu pieniądze. Być może oszuści odwiedzili również Państwa mieszkania, bądź „kręcili się” po klatkach schodowych. Według zeznań pokrzywdzonej, pierwszy z mężczyzn był w wieku ok.30 lat, miał ok. 170 cm wzrostu, był szczupłej budowy ciała, miał krótkie włosy krótkie i nie miał zarostu na twarzy. Drugi z mężczyzn, którego portret przedstawiamy, był w wieku ok. 26 lat, wzrostu ok. 160 cm, szczupłej budowy ciała, również nie miał zarostu, nosił okulary i był jasnej karnacji ciała. Obaj ubrani byli w odzież koloru ciemnogranatowego, na której prawdopodobnie były napisy „Energetyka” w kolorze żółtym.

Publikujemy portret pamięciowy jednego ze sprawców, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Gwarantujemy anonimowość oraz zweryfikowanie każdej otrzymanej informacji. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z chorzowskimi policjantami pod numerem telefonu 32 771 52 66 ,32 349 86 46 bądź 112. Informacje można również wysłać mailowo na adres: komendant@chorzow.ka.policja.gov.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.