Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci spotkali się z młodzieżą

  • Dodano: 2022-11-14 09:30

Chorzowscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych nr 1 imieniem Wojciecha Korfantego w Chorzowie.

Rozmowa z młodzieżą ukierunkowana była na problematykę przestępstw związanych z „handlem ludźmi”, „mowy nienawiści” oraz zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków.

To już kolejna prelekcja mundurowych z młodzieżą, poruszająca tak ważne aspekty naszego codziennego życia

Chorzowscy policjanci zajmujący się działaniami w zakresie profilaktyki społecznej  przeprowadzili niezwykłe zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół  Technicznych nr 1 w Chorzowie. Ich celem było przybliżenie uczniom pojęcia „Handlu Ludźmi”, charakterystyki tego zjawiska, wskazanie grup ryzyka, formy wykorzystania, sposobu działania sprawców takich przestępstw. Zwrócono również uwagę na uprawnienia ofiar Handlu Ludźmi. Policjanci przedstawili dodatkowo zagrożenia związane z przestępstwami w cyberprzestępczości oraz czynów określanych jako „Mowa nienawiści”. Zwrócono również uwagę na zagrożenia związane z przestępczością narkotykową. Spotkanie z młodzieżą miało na celu pogłębienie wiedzy w prezentowanym zakresie, zmianę wyobrażenia młodzieży w kwestii wymienionych zagrożeń, sposobu unikania sytuacji niebezpiecznych. Na zakończenie policjanci przedstawili charakter pracy policjanta oraz funkcjonowania Policji w Polsce. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a młodzież zadawała policjantom szereg pytań. Spotkanie edukacyjne było okazją do promowania służby w Policji i zachęcania młodych ludzi do wyboru tego zawodu.

To już kolejne w tym roku spotkanie chorzowskich mundurowych, realizowane w ramach  kampanii promocyjno-informacyjnej "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również