Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zarekwirowali kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

  • Dodano: 2021-03-22 08:15, aktualizacja: 2021-03-22 08:45

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Tym razem pod „lupę” wzięli lokal, w którym przejęli 4 nielegalnie działające maszyny

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.


Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul Jagiellońskiej udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się - tróże prawa znaleźli wewnątrz 4 urządzenia. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Ehh..

    Pytanie do włodarzy miasta Chorzów: dlaczego nie otwiera się w Chorzowie legalnego kasyna lub legalnych salonów gier? Tego od totalizatora nie liczę. Kiedyś były i gracze nie musieli chodzić do tych nielegalnych należących do grup przestępczych.. Komu zależy by tak pozostało? Kto czerpie korzyści z takiej sytuacji?

  • Tak jest

    Niewygodne pytania pozostają bez echa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.