Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Od niedzieli rusza kolejny sezon roweru miejskiego!

 • Dodano: 2021-03-20 16:00

W niedzielę 21 marca rusza kolejny sezon chorzowskiego systemu rowerów miejskich KajTeroz. 460 rowerów z charakterystycznymi, czerwonymi oznaczeniami będzie ponownie czekało na mieszkańców na 46 stacjach.


Chorzów: Od niedzieli rusza kolejny sezon roweru miejskiego

Stacje znajdują się w sprawdzonych już, dobrze znanych chorzowianom lokalizacjach. Do dyspozycji ponownie będą nie tylko standardowe rowery, ale też cargo, z fotelikami dziecięcymi czy stricte rowerki dziecięce.

- Zeszły rok, pomimo pandemii i przełożeniu terminu startu sezonu 2020, przyniósł nam sto tysięcy wypożyczeń. Wszyscy pamiętamy natomiast ponad 276 tysięcy wypożyczeń w roku 2019. To pokazuje, że chorzowianie chętnie korzystają z rowerów czy to w celach rekreacyjnych, czy transportowych - zauważa Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

W poprzednich latach najpopularniejsze były stacje w Parku Śląskim, w okolicach Parku Róż, a także te zlokalizowane przy Rynku i w Chorzowie Batorym. Chorzowianin średnio na przejażdżkę poświęcał ok. 27 minut. Dniem z największą liczbą przejazdów był 17 maja - wypożyczono wtedy rowery 1341 razy!

- Rower miejski to bardzo ważny element transportu publicznego - dzięki swojej indywidualności pozwala zachować tak niezwykle istotny w dzisiejszych czasach dystans społeczny. Jako spółka dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników, np. codziennie dezynfekując rowery podczas ich kontroli na mieście - nasze jednoślady wciąż są najbezpieczniejszym elementem komunikacji zbiorowej – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Śląsk jest dla nas bardzo ważnym obszarem, w którym jesteśmy obecni już od 2015 roku i zarządzamy systemami rowerowymi w 6 miejscowościach. Cieszy nas możliwość rozwijania i integracji tego współdzielonego i zielonego regionu Polski.

Warto pamiętać, że rower jest jednym z najbezpieczniejszych i najzdrowszych środków transportu w czasach pandemii. Jest realizowany na świeżym powietrzu, pojedynczo, w dystansie do innych. Ponadto operator rowerów - firma Nextbike - codziennie dezynfekuje rowery.


System rowerów miejskich KajTeroz

Rowery dostępne będą dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Nowi użytkownicy mogą dołączyć do systemu rejestrując się na stronie internetowej Kajteroz.pl, poprzez terminal na stacji lub aplikację mobilną Kajteroz i kontakt telefoniczny z BOK Kajteroz. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower trzeba mieć co najmniej 10 złotych na koncie w systemie.

Rowery wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Kajteroz lub terminala stacji rowerowej. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami – wpisać numer telefonu, PIN oraz numer wypożyczanego roweru. Wypożyczając poprzez aplikację wystarczy zeskanować kod QR wypożyczanego roweru. Opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.


Ile kosztuje korzystanie z rowerów?

Wypożyczenie każdego typu roweru do 15 minut jest bezpłatne. Wypożyczając rower standardowy od 16 do 60 minuty, zapłacisz 1 zł. Druga godzina to 2 zł. Trzecia godzina to koszt 3 zł. Czwarta i każda kolejna godzina to 4 zł. Opłaty za poszczególne godziny są sumowane i pobierane po zakończeniu wypożyczenia. Liczy się każda rozpoczęta godzina. Np. jeżeli wypożyczenie trwało 2,5 godziny to opłatę za przejazd należy zsumować następująco: 1 zł + 2 zł + 3 zł = 6 zł. Warto pamiętać, że każdy z systemów charakteryzuje się swoim cennikiem oraz regulaminem.

Komentarze (31)    dodaj »

 • Marta

  Co za [...] wymyślił żeby rowery trzymać na dworze, narażając je na korozję elementów chodzi o łożyska.Ostatnio wypożyczyłem rower z fotelikiem dla dziecka przy którym kierownicą bardzo ciężko się obracało,czyli deszcz zrobił swoje.

 • Korona wirus

  Wypożyczając rower przez miesiąc, korzystając codziennie poniesiesz taki koszta że mógłbyś śmiało odkupić dobry rower.Myślenie nie boli.

 • Gargamel

  Przecież za kilkanaście złotych można odkupić porządny rower, gdzie sens z wypożyczaniem.Wystarczy być na podstawowym poziomie intelektualnym żeby zrozumieć że pożyczać znaczy trwonić swoje pieniądze.

 • Ernest

  Ty [...]oku Pisowski won z tego fora

 • Potwór

  Zanim zaczniesz mnie obrażać, najpierw pomysł co ty czynisz.Z tego co zauważyłem to rowery jak stały tak stoją, każdy rozsądnie myślący woli nie ryzykować.O ile w ostatnich dniach wzrosła liczba zakażonych.To co się obecnie dzieje budzi grozę.Sam niedawno byłem chory na Sars cov 2, wiem co to za paskudna choroba.Przeżyją tylko logicznie myślący.Dlatego apeluję o zdrowy rozsądek.Chorzów znam bardzo dobrze,mieszkam tutaj ponad 60 lat, dlatego nie pozwolę się obrażać przez goroli.

 • Gargamel

  Wpisałem kilkadziesiąt złotych, skąd ten błąd czyżby po to by mnie ośmieszyć,tak żeby glupole miały radość.

 • Gargamel

  Taniej wychodzi jeździć taksówką.

 • Potwór

  W obecnych czasach epidemii to strach taki rower dotknąć a co dopiero jeździć.Zabojcze koperty już te hasło nie obowiązuje.Rowery miały być wypożyczane za darmo dlaczego więc pobiera się haracz.

 • Igna

  Wyepcie tych troli z wawy

 • Potwór

  No właśnie, co ty tutaj jeszcze robisz?

 • Mary

  Zastanawiam się jak to jest, że są osoby, które te rowery niszczą, lub pozostawiają je byle gdzie. Kto za to płaci? Wiadomo kto taki rower wypożyczył? Chyba nie, bo gdyby jeden z drugim wiedział, to nie postępowałby w ten naganny sposób a mnie serce boli, kiedy patrzę na taką patologię. To samo z hulajnogami. Masakra!!!

 • Gargamel

  Właśnie kto płaci jeżeli rower leży gdzieś porzucony, czy są jakieś kary dla szkodników którym w głowie tylko dewastować majątek publiczny

 • Potwór

  Nareszcie się zaczęło, miejmy nadzieję że praworządność zostanie wkrótce przywrócona a zdrajcy którzy działali na szkodę państwa polskiego zostaną sprawiedliwie osadzeni.

 • Monstrum

  O kim piszesz Potworku?

 • Fast

  Co ty bieresz koleś? bier ino połowa

 • Potwór

  Gratuluję poczucia humoru.

 • Gargamel

  Cały Chorzów rozkopany a debile jak zwykle, tylko żeby dyrdymalić.Trzeba w końcu zacząć myśleć logicznie, wziąć przykład z rządu PiS.

 • Tadek

  Czyli co?? Modlić się o drogi?? Bo to robi rząd PiS głupku. Może dać na mszę Rydzykowi o budowę mieszkań?? A może lizać po jajkach biskupa by bezrobotnych było mniej!!!!!!

 • Gargamel

  Puk,puk to się tobie przyda.

 • Ginter

  Tadek po co się denerwujesz chłopie, kolega Gargamel napisał to z ironią :)

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również