Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy wywiadowcy zamiast narkotyków ujawnili kolejny nielegalny salon gier

  • Dodano: 2020-06-09 07:00, aktualizacja: 2020-06-09 07:06

Chorzowscy wywiadowcy ujawnili kolejny salon z automatami do gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS zabezpieczyli w nim 4 maszyny. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Wywiadowcy z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul 16 lipca mogą znajdować się narkotyki. Gdy weszli do środka wprawdzie nie znaleźli narkotyków ale okazało się, że udostępniane są tam automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji.

Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS zabezpieczyli 4 urządzenia

Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Endriu

    ...a ciekawe ile wpada wywiadowca za niewidoczność 20 innych...?! Żenada!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.