Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska Dycha 2022 przed nami. Znana jest już trasa kultowego biegu

  • Dodano: 2022-04-14 17:00

Trzecia edycja niezwykle popularnego biegu „Chorzowska Dycha” już w niedzielę 24 kwietnia. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu poinformował, jak będzie przebiegać trasa. Na których ulicach będą rywalizować ze sobą biegacze?

Pierwsza edycja „Chorzowskiej Dychy” miała miejsce w 2019 roku i niemal od razu przyciągnęła tłumy żądnych sportowej rywalizacji. Bieg ruszył wówczas z chorzowskiego Rynku, a metę zorganizowano na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że organizację wydarzenia trzeba było zawiesić, a bieg wrócił w październiku 2021 roku. Wówczas trasa prowadziła przez Chorzów Batory. Jak będzie w tym roku?

Chorzowska Dycha już 24 kwietnia! Jak wygląda trasa 3. edycji biegu?

MORiS Chorzów poinformował właśnie o tym, jak będzie wyglądać trasa trzeciej edycji „Chorzowskiej Dychy” w tym roku. W niedzielę 24 kwietnia biegacze wystartują o godzinie 11.00 spod Szybu Prezydent. Meta została zaplanowana w Dolinie Górnika. Zawodnicy pobiegną liczącą dziesięć kilometrów trasą ulicami:

  • Rycerska
  • Kadecka
  • Bojarskiego,
  • Kasprowicza,
  • Poznańska,
  • Legnicka,
  • Wiejska,
  • Główna,
  • Rębaczy

Pełny przebieg trasy można zobaczyć w Geoportalu [LINK].

Chorzowska Dycha już 24 kwietnia. Moc atrakcji dla biegaczy

Ze względu na oddalone od siebie w tym roku punkty mety i startu oraz ograniczone możliwości komunikacyjne z Doliny Górnika postanowiliśmy zorganizować dla biegaczy busa, którym po biegu będą mogli wrócić na miejsce startu. Przejazd busem będzie bezpłatny – informuje o udogodnieniach dla uczestników MORiS Chorzów.

Organizatorzy biegu przewidzieli kategorie OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn, a także Chorzowianin/Chorzowianka. W biegu będzie mogło wziąć udział 300 biegaczy, a każdy biegacz otrzyma pamiątkowy medal, gadżety, posiłek regeneracyjny na mecie, a także kupon rabatowy do Sklepu Biegacza i wiele innych bonusów.

Pakiety startowe wraz z numerami będzie można odbierać w Biurze Zawodów 21 i 22 kwietnia w godz. 8.00 – 14.00 (Chorzów, Ul. Dąbrowskiego 113, pok. 332 – Dział Imprez) oraz w dniu imprezy w miejscu startu w godz. 9.00 – 10.30.

Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbają m.in. Wolontariusze Hufca ZHP im. Obrońców Chorzowa. To pierwsze wydarzenie, które jest organizowanie w ramach jubileuszu 30-lecia istnienia MORiS Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również