Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski Ośrodek Pomocy Społecznej zmienia siedzibę

  • Dodano: 2019-05-23 14:45

Mieszkańcy Chorzowa korzystający z Ośrodka Pomocy Społecznej muszą zapamiętać nowy adres – ul Racławicka 19 na Klimzowcu. Właśnie tam od najbliższego poniedziałku, 27 maja, działać będzie chorzowski OPS, który dotąd mieścił się przy ul. Kruszczowej.

W nowej siedzibie na chorzowian czekać będą dużo lepsze warunki

Mieszkańcy odczują ogromne zmiany, ale również pracownikom będzie się pracować bardziej komfortowo. To ważne, bo to właśnie do OPS- u zgłasza się wiele osób w sprawie programu 500+ czy wyprawek szkolnych – podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Pomieszczenia w budynku przy Racławickiej zostały gruntownie wyremontowane. Przystosowano je dla potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażono w klimatyzację. Przygotowano także pokój dla matki z dzieckiem.

Ten remont kosztował niemal 12 milionów złotych. To naprawdę gruntowna przebudowa wszystkich trzech kondygnacji i piwnic - tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Miasta.

Z usług chorzowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej korzysta 10 tysięcy rodzin, a pracuje w nim 160 osób. Modernizacja budynku trwała ponad rok.


Źródło: Maciej Poloczek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.