Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski policjant w czasie wolnym interweniował w Gliwicach

  • Dodano: 2020-12-09 11:30

O fakcie włamania i zatrzymania sprawcy włamania do altanki, powiadomili dyżurnego gliwickiej jednostki właściciele jednego z ogródków. To oni widząc włamywacza, wszczęli alarm. Na wołanie zareagował rowerzysta - będący w czasie wolnym od służby chorzowski policjant ruszył w pościg za uciekającym. Stróż prawa poza godzinami pracy jeździ na rowerze, a wczoraj dojechał aż w rejon Gliwic. Szybka reakcja mundurowego pozwoliła na zatrzymanie złodzieja.

Wczoraj około 13.30 dyżurny gliwickiej komendy otrzymał informację o włamaniu do jednej z altanek na terenie ogródków działkowych przy ul. Feliksa Orlickiego. O całym zdarzeniu powiadomiła właścicielka altanki, do której się włamano. Tak się złożyło, że w pobliżu, drogą rowerową przejeżdżał chorzowski policjant - sierżant Bartłomiej Ziętek. Słysząc wołanie "łapać złodzieja”, natychmiast ruszył do akcji. Dyżurny w rejon zdarzenia wysłał patrol policji.

Jak ustalili mundurowi, 41-letni gliwiczanin wyłamał się do altanki, a następnie zabrał z wnętrza sprzęt elektroniczny i instalacyjny. Wszystkie przedmioty odzyskano. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Chorzowski policjant w czasie wolnym interweniował w Gliwicach
Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Komentarze (2)    dodaj »

  • No

    Kto i po co mo w laubie takie sprzęty i to w zima :-)

  • Wer

    Widzę, że RODO na tym portalu nieobiwiazuje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również