Wiadomości z Chorzowa

Czym jest peeling trychologiczny?

  • Dodano: 2024-01-29 12:00, aktualizacja: 2024-02-13 06:52

Peeling trychologiczny, czyli peeling przeznaczony do skóry głowy, jest bardzo istotnym elementem pielęgnacji. Jakie są zalety jest stosowania? Który peeling wybrać?

Peeling trychologiczny – co to jest?

Peeling trychologiczny, czyli peeling do skóry głowy, to produkt mający na celu usunięcie martwego naskórka ze skalpu. Podobnie jak peelingi stosowane do pielęgnacji twarzy czy ciała, peeling trychologiczny ma na zadanie złuszczyć zrogowaciały naskórek. Jest to jest istotne, ponieważ jego nadmierny przyrost może prowadzić do swędzenia skóry głowy, blokować wnikanie składników odżywczych z kosmetyków do włosów podczas ich stosowania, a także pogarszać stan włosów. Regularne wykonywanie peelingów trychologicznych poprawia kondycję skóry głowy, wspomaga zdrowy wzrost włosów oraz zwiększa skuteczność innych produktów pielęgnacyjnych. Peeling może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak i w leczeniu różnych problemów skórnych głowy. Dowiedz się więcej o peelingu trychologicznym: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/peeling-do-skory-glowy-peeling-trychologiczny-jak-wykonywac-peeling-skory-glowy-i-czym-roznia-sie-enzymatyczny-mechaniczny-czy-trychologiczny-peeling-do-skory-glowy,1605006740.html .

Zalety stosowania

Peeling trychologiczny to sekret utrzymania zdrowej skóry głowy i pięknych włosów. Jedną z kluczowych korzyści peelingowania skóry głowy jest redukcja łojotoku. Nadmierne wydzielanie sebum może prowadzić do problemów, takich jak wypadanie włosów. Z tego powodu regularne usuwanie sebum pomaga utrzymać skórę w równowadze, zapobiegając przy tym kłopotom związanym z przetłuszczaniem się. Kolejną istotną korzyścią jest stymulacja ukrwienia skóry głowy. Poprzez pobudzenie mikrokrążenia, składniki odżywcze do mieszków włosowych są lepiej dostarczane. W połączeniu z masażem skóry głowy będzie to przyspieszało odrastanie nowych włosków. Peeling trychologiczny jest ulubieńcem wielu osób z problemami skórnymi jak łupież czy atopowe zapalenie skóry. Oczyszcza on skórę głowy z martwego naskórka i wspomaga proces regeneracji. Zdrowa skóra głowy to lepsze dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych, co wpływa korzystnie na wygląd i kondycję włosów. Dzięki peelingowi włosy zyskują lekkość i objętość, co ułatwia ich stylizację. Usuwanie martwego naskórka sprawia, że składniki odżywcze z masek i innych produktów łatwiej przenikają do cebulek włosów, co z kolei wzmacnia efekt pielęgnacyjny.

Jak często wykonywać peeling trychologiczny?

Należy pamiętać o umiarze – peeling trychologiczny powinien być stosowany regularnie, ale nie zbyt często, aby uniknąć podrażnienia skóry głowy. Zalecana częstotliwość to raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Przy bardzo wrażliwych skórach najlepiej udać się do trychologa. Czasami specjalista zaleca wydłużenie odstępu pomiędzy peelingami do 4 tygodni. Peelingi trychologiczne w zależności od ich rodzaju mogą być stosowane na mokre lub suche włosy – powinno się to doczytać na opakowaniu produktu. Peeling skóry głowy wykonuje się przed jej umyciem szamponem. Po nałożeniu produktu na skórę głowy zaleca się wykonanie krótkiego masażu głowy. W przypadku peelingów enzymatycznych/kwasowych należy go zostawić na skórze na czas określony na opakowaniu. Następnie peeling należy dokładnie spłukać, aby nie zostały żadne pozostałości po peelingu. Następnie należy przejść do dalszej standardowej pielęgnacji – odżywka, maska czy inne stosowane produkty.

Rodzaje peelingów trychologicznych

Peelingi do skóry głowy, podobnie jak te do twarzy możemy podzielić na dwa główne rodzaje – enzymatyczne i mechaniczne. Peelingi enzymatyczne w swoim składzie posiadają m.in. kwasy i enzymy, które rozpuszczają zanieczyszczenia. Nie posiadają drobinek ścierających. Po nałożeniu peelingu enzymatycznego należy chwilę odczekać stosując się do wskazówek producenta. Ze względu na różne stężenie składników aktywnych i ich rodzajów nie można uśrednić ile minut należy zostawić taki peeling na skórze – trzeba to doczytać na opakowaniu. Z reguły jest to w zakresie 3-10 minut. Peelingi mechaniczne usuwają martwy naskórek w wyniku pocierania drobinek ściernych o skórę. Jest to fizyczne usuwanie zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka. Ten rodzaj peelingów nie nadaje się do wrażliwego skaplu.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.