Wiadomości z Chorzowa

Dodatek węglowy wkrótce trafi do chorzowian. Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miasta

 • Dodano: 2022-09-26 13:15

21 września do samorządów finalnie trafiły fundusze na wypłaty dodatku węglowego. Znakomita większość miast uruchomiła procedurę od razu, ale w Chorzowie tak się nie stało. Dlaczego?

Na koncie Urzędu Miasta w Chorzowie są już środki przeznaczone na wypłatę dodatku węglowego dla mieszkańców miasta, jednak do tej pory blisko 8 milionów złotych pozostaje zamrożone. Dlaczego? Zgodnie z prawem, pozyskane fundusze trzeba wprowadzić oficjalnie do budżetu miasta specjalną uchwałą. W innych miastach regionu takie zapisy prawne zostały przegłosowane przez radnych wcześniej, aby usprawnić wypłaty świadczenia.

Kiedy dodatki węglowe trafią do chorzowian? Specjalna sesja RM w poniedziałek

Choć w tym miesiącu sesja Rady Miasta Chorzowa została zaplanowana na 29 września to biuro Rady Miasta zdecydowało się wprowadzić do harmonogramu dodatkowe nadzwyczajne posiedzenie, by przyspieszyć przekazanie środków chorzowianom. W ten sposób dziś, 26 września o godzinie 15.45 odbędzie się głosowanie nad projektem uchwały wnoszącym do budżetu dodatkowe 7 956 000 złotych jako dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wypłaty środków mają ruszyć natychmiast po przyjęciu uchwały, a przekazaniem funduszy wnioskującym o dodatek węglowy zajmie się – identycznie jak w przypadku innych miast – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Komentarze (7)    dodaj »

 • JP3

  Na 3 maja już tak capi że na wymioty się zbiera, ciężka zima będzie dla płuc

 • Ii

  Ciężka dla płuc lekka dla portfela. Przez komin przeleci wszystko: meble, stare buty, szmaty, butelki plastikowe itd. itd. Będzie zakaz wychodzenia z domu po godz. 16.

 • Polska w ruinie

  Można dziękować PiSowi. W razie braku możliwości podziękowania bezpośrednio rządowi, można podziękować lokalnym wybrańcom z PiSu, może przekażą dalej :)

 • Wanda

  Okoliczne elektromarkety już czekają na Sebków i Karyny królowe kicia z familoka.

 • Ii

  Nie czekają. Wszystko już wcześniej kupione za 500+.

 • 8*

  Węgla nie ma, ale płynieeeeee. Może na wiosnę dopłynie. PiS nic nie potrafi oprócz niszczenia i dojenia kasy.

 • Jan

  Platformo rządząca Chorzowem gdzie jest dodatek na węgiel. Ani widu ani słychu. Minęło 60dni jak złożyłem wniosek. Gdzie są pieniądze?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również