Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Działacze PiS w nowej radzie Parku Śląskiego

 • Dodano: 2019-01-15 12:15

Władze wojewódzkie powołały nową radę Parku Śląskiego. W jej strukturach prawie wyłącznie członkowie partii rządzącej. Kto zostanie prezesem WPKiW?

Raptem kilka dni minęło od odwołania poprzedniej, związanej z Platformą Obywatelską i Śląską Partią Regionalną, Rady jednego z największych parków miejskich na terenie Europy. Z końcem listopada ze stanowiska ustąpiła również prezes Parku Śląskiego, Aneta Moczkowska (dziś wiceprezydent Tychów).

Regionalne władze powołały właśnie nową Radę Nadzorczą spółki WPKiW. Kto wszedł w jej skład? Wśród członków znalazł się Tomasz Papaj, wiceprezydent Mysłowic i kandydat PiS na stanowisko prezydenta w październikowych wyborach samorządowych, Stanisław Zapała, były radny sejmiku śląskiego, powiązany działalnością z Ligą Polskich Rodzin, a także członkowie PiS: jaworznianin Łukasz Curyło, Mirosław Rolnik i Dorota Gilarska. Tym samym, w nowej radzie zabrakło przedstawiciela władz Chorzowa, co może być niekorzystną sytuacją dla komunikacji między spółką Parku, a miastem, na którego terenie leży WPKiW.

Ubiegły piątek był również ostatecznym terminem składania dokumentów dla kandydatów na stanowisko prezesa Parku Śląskiego. Na giełdzie nazwisk pojawia się m.in. Tomasz Szpyrka, radny należący do komitetu prezydenta Katowic, Marcina Krupy.

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Agata

  Już w tej chwili widać "efekty". Pieniędzy na odśnieżanie szkoda ? będzie więcej na premie dla kogo?

 • Maryla

  Uważam i to nie tylko ja, że zarząd Parku Śląskiego powinien być ponad podziałami a jak mogą nim zarządzać ludzie, którzy nie mają pojęcia o nim??? Znowu będzie dalsze niszczenie. Nie ma przedstawiciela Chorzowa a w ogóle prezesem parku powinien zostać właśnie Chorzowianin. Czy wszędzie muszą być priorytetem interesy partyjne???

 • Artur

  racja, ktos kto nie jest stad, bedzie mial do tego podejscie czysto biznesowe, oczywiscie "kasa sie musi zgadzac" bo bez pieniedzy dzisiaj sie juz nic nie kreci, ale ten park to jest cos wiecej dla wszystkich ktorzy sa stad, pozatym ze jest unikatowym obiektem na skale europy

 • ko

  oby park nie poszedł w ślady stadniny w Janowie

 • Ss

  A gdzie moje komentarze?dlaczego usunięte?

 • Ss

  Zaraz pomnik pewnie postawią wiadomo kogo hahah

 • 44

  Wszędzie Cisna się , wszędzie węszą gdzie kasa. Ludzi z doswiadczeniem usuwają a wstawiają swoich którzy nawet nie wiedzą o co chodzi

 • przyjaciel parku

  Wreszcie jest nadzieja, że w parku zaczną dziać się dobre rzeczy.

 • Yo

  No to po parku :(

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.