Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Działania "Bezpieczny Pieszy" w Chorzowie za nami

  • Dodano: 2019-03-08 09:30

Na terenie Chorzowa trwały policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”.

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem.

Niestety nadal zdarzają się sytuacje, gdzie użytkownicy dróg rażąco naruszają przepisy

W minioną środę, chorzowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem.

Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetów pracy chorzowskiej policji. Podejmowanych jest szereg przedsięwzięć w celu ograniczenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych, prowadzone są projekty profilaktyczne ukierunkowane na podnoszenie świadomości zagrożeń wśród pieszych, apelujemy o noszenie elementów odblaskowych, inicjowane sa także działania zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej m.in. w rejonie przejść dla pieszych.

Wczorajsze działania prowadzone były przez mundurowych w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. W akcji uczestniczyło 6 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci bezwzględnie reagowali na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, w szczególności wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących wobec pieszych. W trakcie działań mundurowi ujawnili 34 wykroczenia. Do najczęstszych przewinień należało nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu, parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Szczególną nieodpowiedzialnością wykazała się kierująca audi, która prawie dwukrotnie przekroczyła prędkość w rejonie przejścia dla pieszych przy ośrodku dla osób niewidomych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.