Wiadomości z Chorzowa

Dzieci wybudują dom na Rynku w Chorzowie!

  • Dodano: 2022-10-12 09:30

Na Rynku w Chorzowie powstanie Dom Aniołów Stróżów. Konstrukcję wzniesie nietypowa ekipa budowlana złożona z... 10-latków. Ich zadaniem będzie postawienie ścian kilkumetrowego domu, a także prace wykończeniowe.

- Wszystko odbędzie się oczywiście w formie zabawy i z pomocą zaproszonych gości, wychowawców oraz wolontariuszy Domu Aniołów Stróżów. - wyjaśnia Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów. - Happening ma na celu nagłośnienie zbiórki na remont naszych świetlic, szczególnie tej w Chorzowie - dodaje Monika Bajka. 

Happening połączony z briefingiem prasowym odbędzie się 13 października (czwartek) o godzinie 14:45 na Rynku w Chorzowie (przy księgarni Dopełniacz).

Zbiórka na remont świetlicy w Chorzowie

W Miejskim Domu Kultury „Batory" anielski Dom od 7 lat daje schronienie dzieciom z dzielnicy, które potrzebują pomocy. Teraz jest szansa, aby pod skrzydła Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów trafili kolejni mali chorzowianie, którzy potrzebują pomocy.

- Pełniąc dyżury uliczne m.in na Biadaczu, wiemy że potrzeby są ogromne. Nadal na podwórkach spotykamy dzieci, które pozostawione są same sobie, a dotychczas brakowało dla nich miejsca w naszym Domu - wyjaśnia Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. - Dzięki życzliwości MDK Batory dzieci otrzymają drugą salę. To pozwoli spełnić nasze marzenie o rozbudowie świetlicy dla dzieci. To dlatego właśnie bardzo potrzebne są środki na adaptację i wyposażenie pomieszczenia oraz remont dotychczasowej przestrzeni, który pozwoli wyznaczyć wygodne i jasne miejsce do odrabiania lekcji oraz wydzielić kącik do pomocy psychologicznej, stworzyć wymarzoną kuchnię do wspólnego gotowania, miejsce do zabawy czy tez przestrzeń do spotkań z całymi rodzinami, by pomóc nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom - mówi Monika Bajka

Jak możesz pomóc? 

- Zachęcamy do wpłaty darowizny na remont za pośrednictwem strony www.anioly24.pl/dom. Można także wesprzeć akcję udostępniając informacje o zbiórce w mediach społecznościowych z #cegiełkadobra - mówi prezeska stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróż od prawie 30 lat pomaga dzieciom potrzebującym wsparcia z dzielnic pogórniczych i pohutniczych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również