Wiadomości z Chorzowa

Głośne otwarcie sezonu Otwartej Sceny Artystycznej w SDK!

  • Dodano: 2022-09-21 11:00

Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie rusza z głośnym otwarciem sezonu. Przed nami dwa energiczne zespoły metalowe - tego jeszcze nie było! Otwarcie sezonu odbędzie się już w piątek 23 września o godzinie 20:00.

Zagrają dla Was:

Zespół Memento Mori to krakowsko-śląskie trio z siedzibą w Zabrzu, wykonujące muzykę z pogranicza punk/rock/metal. Za początek działalności zespołu przyjmuje się 2019 rok, kiedy to opublikowane zostało w sieci pierwsze demo. Kolejny ważny krok w działalności grupy to debiut sceniczny, który miał miejsce w sierpniu 2021 na deskach kultowej chorzowskiej „Leśniczówki” przed legendarnym Proletaryatem. Od tamtej pory zespół regularnie koncertuje, prezentując publiczności pełnowymiarowy materiał muzyczny.

Energetyczne autorskie kompozycje wraz z niebanalnymi tekstami w języku ojczystym tworzą niełatwą do zaszufladkowania mieszankę, którą zespół opisuje po prostu jako CZAD.

  • Bartosz „Siekiera” Wojtaś – gitara, głos
  • Tomasz „Fugazi” Posiewała – bas
  • Marcin Szczęsny – perkusja

Zespół Warhlack - zapach wilgotnej benzyny, unoszący się w ciasnym garażu, rozpycha się między motorem a kosiarką. Na półce, gdzie trzymane są stare linki i manetki, ktoś dorzucił parę pustych butelek. Potargany dywan z przedpokoju wisi zasłaniając okno. Pośrodku w mroku usilnie próbuje się przebić wolframowa żarówka – słaba i brudna do tego. Na ścianie przy bramie do kompletu wmurowano proste zasilanie do wiertarki czy kompresora. Konstruktorzy takich komórek dla pojazdów silnikowych zapewne nie spodziewali się, że staną się one mekką dla kapel metalowych, a jedną z nich, o zgrozo – jest zespół WARHLACK z południowej dzielnicy Katowic.

Głośne otwarcie sezonu Otwartej Sceny Artystycznej w SDK!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również