Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami

  • Dodano: 2019-09-27 08:30, aktualizacja: 2019-09-27 08:37

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży?

Na te i inne pytania odpowiadali dzielnicowi z chorzowskiej jedynki na spotkaniu z podopiecznymi Dziennego Domu Opieki przy Stowarzyszeniu „Chorzowska Lauba" .

Mundurowi przybliżyli seniorom jakie czyhają na nich zagrożenia oraz jak się przed nimi ustrzec. Była to również okazja aby zaprezentować seniorom działanie policyjnych aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Chorzowie spotkali się z podopiecznymi „Dziennego Domu Opieki” przy Stowarzyszeniu „Chorzowska Lauba”. Policjanci przekazali informacje dotyczące najczęstszych zdarzeń kryminalnych odnotowanych w rejonie komisariatu. Przedstawili seniorom na jakie zagrożenia narażone są osoby starsze przebywające w domu, poruszające się ulicami miasta, korzystające z komunikacji miejskiej czy rozmawiające przez telefon. Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z domokrążcami oraz osobami podającymi się za przedstawicieli rożnych firm i instytucji. Szczególną uwagę poświęcili omówieniu metody działania oraz wykorzystywania legendy na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP” przez sprawców wyłudzających pieniądze. Pokrzywdzeni, którzy padają ofiarą oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta” i pokrewnymi, często tracą oszczędności całego swojego życia. wiadamiali, iż każdorazowo należy zgłaszać fakt chociażby usiłowania wyłudzenia pieniędzy według w/w schematu. W związku z tym przekazali numery kontaktowe do najbliższej jednostki Policji oraz wizytówki z danymi teleadresowymi dzielnicowych. 

Seniorze uważaj!
 
Przez telefon każdy może podawać się za inną osobę! Masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać? Zakończ połączenie i powiadom o tym policję. Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wanda

    Uważam, że Policja więcej wskóra, jeżeli wcześniej zawiadomi o takich spotkaniach. Wtedy więcej zainteresowanych osób przyjdzie.

  • Wanda

    To są cenne inicjatywy! Niby seniorzy wiedzą o oszustach i ich praktykach, ale "co rusz" padają ofiarą przestępców.Nie tylko wdają się z rozmowy telefoniczne z byle kim, ale wpuszczają do domów byle kogo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.