Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami

  • Dodano: 2019-10-16 08:00, aktualizacja: 2019-10-16 08:12

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży?

Na te i inne pytania odpowiadali dzielnicowi z chorzowskiej dwójki na spotkaniu z z seniorami grupy Niezapominajki w Ośrodku Aktywizacji Społecznej przy Pudlerskiej.

Mundurowi przybliżyli seniorom jakie czyhają na nich zagrożenia oraz jak się przed nimi ustrzec
 

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Chorzowie spotkali się z seniorami grupy Niezapominajki w Ośrodku Aktywizacji Społecznej przy Pudlerskiej. Policjanci przekazali informacje dotyczące najczęstszych zdarzeń kryminalnych odnotowanych w rejonie komisariatu. Przedstawili seniorom na jakie zagrożenia narażone są osoby starsze przebywające w domu, poruszające się ulicami miasta, korzystające z komunikacji miejskiej czy rozmawiające przez telefon. Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z domokrążcami oraz osobami podającymi się za przedstawicieli rożnych firm i instytucji. Szczególną uwagę poświęcili omówieniu metody działania oraz wykorzystywania legendy na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP” przez sprawców wyłudzających pieniądze. Pokrzywdzeni, którzy padają ofiarą oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta” i pokrewnymi, często tracą oszczędności całego swojego życia. Uświadamiali, iż każdorazowo należy zgłaszać fakt chociażby usiłowania wyłudzenia pieniędzy według w/w schematu.

Seniorze uważaj!
 

Przez telefon każdy może podawać się za inną osobę! Masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać? Zakończ połączenie i powiadom o tym policję. Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.