Wiadomości z Chorzowa

Fundacja "Dr Clown" ponownie zachęca mieszkańców Śląska do przesyłania życzeń chorym

  • Dodano: 2020-02-07 11:15

Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja "Dr Clown" organizuje z tej okazji już po raz czwarty ogólnopolską akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego", w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

Pełne dobrej energii listy trafią do pacjentów m.in.:

  • Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej,
  • Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu,
  • Zespołu Szpitali Miejskich Chorzowie,
  • Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach,
  • Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach,
  • Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej,
  • Szpitala Miejskiego w Tychach,
  • Szpitala im. prof.S. Szyszko w Zabrzu
  • Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach,
  • i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

Światowy Dzień Chorego

Na co dzień chorzy przebywający w szpitalach czy hospicjach otoczeni są troską przez personel i rodzinę, ale 11 lutego to dobra okazja, żeby pomyśleli o nich wszyscy. Wsparcie można okazać w prosty sposób biorąc udział w akcji Fundacji "Dr Clown", która polega na pisaniu listów dodających otuchy. Życzenia mogą być w bardzo różnej formie, od tych pisanych, rysowanych, po posty udostępniane w mediach społecznościowych i oznaczane hasztagiem #wszystkiegodobregodlachorego. Wszystkie listy zostaną zebrane przez wolontariuszy Fundacji "Dr Clown", a następnie przekazane chorym.

– "Wszystkiego dobrego dla chorego" to ogólnopolska akcja z okazji Światowego Dnia Chorego, organizowana w wielu miasta w Polsce, także na Śląsku. Wolontariusze naszego oddziału – śląscy "doktorzy clowni" rozdadzą laurki i kartki z życzeniami dla chorych w kilkunastu szpitalach. W akcję mogą włączyć się także internauci – wystarczy napisać wiadomość na Facebook’u (Fundacja Dr Clown Region Śląsk) lub udostępnić post z życzeniami na swoim profilu dodając dedykowanej  akcji hasztag. To naprawdę proste! – Barbara Smolicha, pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" w województwie śląskim.

"Wszystkiego dobrego dla chorego"

Co roku w akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego" włącza się coraz więcej miejscowości. W tym roku akcja odbędzie się w m.in.: Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Opolu, Radomiu, Szczecinie, Suwałkach, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

– Prowadząc od ponad 20 lat terapię śmiechem w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia nie tylko ich samopoczucie, ale realnie wspiera proces leczenia. Pomysł na akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego" zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik, każde okazane wsparcie, spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji "Dr Clown".

Terapia śmiechem

Projekt jest elementem "terapii śmiechem", którą Fundacja "Dr Clown" prowadzi od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Celem jest rozładowanie napięć emocjonalnych i wsparcie pacjentów w rehabilitacji i rekonwalescencji. Wolontariusze Fundacji – doktorzy clowni – podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje, aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości za pomocą interaktywnych zabaw, animacji, ale także wspierających rozmów. Co roku wolontariusze Fundacji "Dr Clown" docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Fundacja "Dr Clown" ponownie zachęca mieszkańców Śląska do przesyłania życzeń chorym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również