Wiadomości z Chorzowa

Fundacja "Dr Clown" ponownie zachęca mieszkańców Śląska do przesyłania życzeń chorym

 • Dodano: 2020-02-07 11:15

Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja "Dr Clown" organizuje z tej okazji już po raz czwarty ogólnopolską akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego", w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

Pełne dobrej energii listy trafią do pacjentów m.in.:

 • Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej,
 • Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu,
 • Zespołu Szpitali Miejskich Chorzowie,
 • Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach,
 • Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach,
 • Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej,
 • Szpitala Miejskiego w Tychach,
 • Szpitala im. prof.S. Szyszko w Zabrzu
 • Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach,
 • i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

Światowy Dzień Chorego

Na co dzień chorzy przebywający w szpitalach czy hospicjach otoczeni są troską przez personel i rodzinę, ale 11 lutego to dobra okazja, żeby pomyśleli o nich wszyscy. Wsparcie można okazać w prosty sposób biorąc udział w akcji Fundacji "Dr Clown", która polega na pisaniu listów dodających otuchy. Życzenia mogą być w bardzo różnej formie, od tych pisanych, rysowanych, po posty udostępniane w mediach społecznościowych i oznaczane hasztagiem #wszystkiegodobregodlachorego. Wszystkie listy zostaną zebrane przez wolontariuszy Fundacji "Dr Clown", a następnie przekazane chorym.

– "Wszystkiego dobrego dla chorego" to ogólnopolska akcja z okazji Światowego Dnia Chorego, organizowana w wielu miasta w Polsce, także na Śląsku. Wolontariusze naszego oddziału – śląscy "doktorzy clowni" rozdadzą laurki i kartki z życzeniami dla chorych w kilkunastu szpitalach. W akcję mogą włączyć się także internauci – wystarczy napisać wiadomość na Facebook’u (Fundacja Dr Clown Region Śląsk) lub udostępnić post z życzeniami na swoim profilu dodając dedykowanej  akcji hasztag. To naprawdę proste! – Barbara Smolicha, pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" w województwie śląskim.

"Wszystkiego dobrego dla chorego"

Co roku w akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego" włącza się coraz więcej miejscowości. W tym roku akcja odbędzie się w m.in.: Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Opolu, Radomiu, Szczecinie, Suwałkach, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

– Prowadząc od ponad 20 lat terapię śmiechem w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia nie tylko ich samopoczucie, ale realnie wspiera proces leczenia. Pomysł na akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego" zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik, każde okazane wsparcie, spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji "Dr Clown".

Terapia śmiechem

Projekt jest elementem "terapii śmiechem", którą Fundacja "Dr Clown" prowadzi od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Celem jest rozładowanie napięć emocjonalnych i wsparcie pacjentów w rehabilitacji i rekonwalescencji. Wolontariusze Fundacji – doktorzy clowni – podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje, aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości za pomocą interaktywnych zabaw, animacji, ale także wspierających rozmów. Co roku wolontariusze Fundacji "Dr Clown" docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Fundacja "Dr Clown" ponownie zachęca mieszkańców Śląska do przesyłania życzeń chorym

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.