Wiadomości z Chorzowa

Groził bronią innemu kierowcy. Grożą mu 2 lata więzienia

  • Dodano: 2020-09-07 08:00, aktualizacja: 2020-09-04 15:31

Policjanci z chorzowskiej jedynki ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który jadąc samochodem, groził pistoletem innemu kierowcy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Agresja na drodze

3 września, kilka minut po 16, na Komisariat  Policji I w Chorzowie przyszedł 51-letni mieszkaniec Chorzowa i powiadomił dyżurnego, że około godzinę wcześniej nieznany mu mężczyzna poruszający się osobowym audi w trakcie przejazdu ul. Armii Krajowej groził mu przedmiotem przypominającym broń. Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni. Jak wynikało z zeznań pokrzywdzonego, zaczęło się od tego, że na jednym ze skrzyżowań chwilę się zawahał i został strąbiony przez kierującego audi. Na tym się jednak nie skończyło, agresor zaczął gonić zgłaszającego ulicami miasta, a w pewnym momencie wyjął przedmiot przypominający broń i skierował go w stronę 51-latka. Choć zgłaszający podał prawdopodobny nr rejestracyjny goniącego go audi, jak szybko ustalili policjanci, nie był on poprawny.

Kryminalni skupili się na jak najszybszym ustaleniu sprawcy

Po przejrzeniu zapisu kamer monitoringu miejskiego nie tylko ustalili właściwe numery, co pozwoliło im dotrzeć do agresora, ale dysponowali również dowodami na to, że dopuścił się on szeregu wykroczeń, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. 23-latek został zatrzymany, mundurowi zabezpieczyli również przedmiot przypominający broń, którym się on posługiwał. Po usłyszeniu zarzutów przyznał się do ich popełnienia, nie był jednak w stanie racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Sam przyznał, że było to głupie. Za to przestępstwo grozi mu 2-letni pobyt w więzieniu, a to nie koniec jego problemów. Zabezpieczony pistolet zbada teraz biegły i to od jego opinii będzie zależało czy usłyszy on kolejne zarzuty. Sprawą zajęli się również wykroczeniowcy, którzy ,,rozliczą" go z wyczynów na drodze.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Kajteroz

    I ołowiano kula do gyry!

  • Grześ

    Wystarczy sześć miesięcy kryminału to się kozakowi życie poustawia i w główce oleju przybędzie. Kolejny najlepszy i niezni[...]ny.

  • ...

    25 lat kamieniołomów o misce zupy i kromce chleba.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.