Wiadomości z Chorzowa

Groźny pożar mieszkania przy ul. Powstańców! Trwa sprawdzanie instalacji w budynku

  • Dodano: 2022-11-17 11:45

Wczoraj późnym wieczorem w kamienicy przy ul. Powstańców w centrum Chorzowa doszło do pożaru. Płomienie wychodziły przez okno mieszkania! Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Nocny pożar w Chorzowie. Łącznie 15 osób opuściło budynek

W środę 16 listopada około godziny 20:30 w mieszkaniu znajdującym się w kamienicy przy ul. Powstańców 1a wybuchł pożar. Płomienie wychodziły przez okno mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze. Jeszcze przed przybyciem strażaków, z kamienicy ewakuowało się dziewięć osób.

- 20:33 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na 4 piętrze w kamienicy przy ul. Powstańców.  Łącznie na miejscu pracowało 8 zastępów i 27 ratowników. Sześć osób zostało przez nas ewakuowanych, ale mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Po zakończonych działaniach nie było osób poszkodowanych – poinformował st. kpt. mgr inż. Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie.

Działania zakończono o godzinie 0:50. Przyczyna pożaru będzie ustalana przez policję w dalszym postępowaniu.

Lokatorzy nie mogą wrócić do mieszkań

Jak przekazał Urząd Miasta w Chorzowie, trzy mieszkania zostały wyłączono z użytkowania. Jedno zostało spalone, a pozostałe dwa uległy zalaniu. W budynku trwa sprawdzanie instalacji elektrycznej i gazowej.

- Obecnie lokatorzy, którzy musieli opuścić swoje mieszkania przebywają u rodzin. W zalanych lokalach trwa sprawdzanie instalacji gazowej i elektrycznej, które zostały wyłączone w całym pionie – przekazuje Urząd Miasta w Chorzowie.

Jeżeli okaże się, że instalacje nie stanowią zagrożenia, lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również