Wiadomości z Chorzowa

Groźny wypadek drogowy na oznakowanym przejściu dla pieszych

 • Dodano: 2021-04-12 08:15, aktualizacja: 2021-04-12 07:49

Policjanci z chorzowskiej komendy wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego zdarzenia, do jakiego doszło w piątek około 20.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego.

Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych, tak aby ustąpić pierwszeństwa starszej kobiecie, natomiast drugi kierowca nie zauważył tego manewru i samego przejścia dla pieszych, co doprowadziło do bardzo groźnego potrącenia pieszej.

Kierowanie pojazdem powinno wymuszać na kierowcach zachowanie szczególnej ostrożności, niestety zabrakło go wczoraj u jednego z nich. Na ul. Dąbrowskiego w Chorzowie młody 19 letni kierowca nie zauważył, że jadący przed nim samochód osobowy zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez jezdnię. Brak szczególnej uwagi oraz dostosowania odpowiedniego odstępu pomiędzy pojazdami doprowadził do najechania na tył pojazdu który stał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, siła uderzenia była tak duża, że pojazd ten najechał na starszą kobietę, która w tym samym czasie przechodziła przez oznakowanie przejście dla pieszych. Poszkodowana mieszkanka Chorzowa, z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci chorzowskiej drogówki zatrzymali 19-letniemu kierowcy prawo jazdy oraz wykonali na miejscu wszystkie niezbędne czynności procesowe. Nieodpowiedzialnego kierowcę czeka teraz proces karny za  spowodowanie wypadku drogowego.

Apelujemy, aby przy przekraczaniu jezdni bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z gwarancją bezpieczeństwa. Jak uczy doświadczenie, kierowcy nie zawsze popełniają błędy świadomie. Są jednak i tacy, którzy z premedytacją podejmują ryzyko, wyprzedzając na przykład lub omijając inne pojazdy przed przejściami dla pieszych.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Ii

  Spróbujcie przejść po tym przejściu w godzinach szczytu. W stronę skrzyżowania korek a ci z góry gnają jak szaleni. Najgorsze są autobusy, wiecznie spóźnieni i gaz do dechy. Jak wejdziesz na te pasy to musisz się zatrzymać w połowie bo cię rozjadą bez mrugnięcia. Nikt nie zwalnia przed tym przejściem.

 • J.S.

  Osoby znające pieszą proszę o kontakt : julia_sporysz@onet.eu

 • Xd

  Sporysz to grzyb, inna nazwa LSD :)

 • Hiena Ubezpieczenia

  Won hieno!!!!???

 • Lotka

  Też znam takich "kierowców" :-(

 • Goja

  Jak kierowca może nie zauważyć przejścia dla pieszych i co robi auto przed nim?! Może niewidomym też już dają prawko i auto? W tym kraju wszystko możliwe..... Mam pół sparaliżowanego sąsiada który ledwo powłóczy nogami i ciągle jeździ jako kierowca, to jest wielkie zagrożenie dla wszystkich, ale przecież jak tłumaczy, musi jakoś zajechać na rehabilitację. Skrajna głupota i nieodpowiedzialność! Oby nie zabił nikogo po drodze do swojego zdrowia i szczęścia. Zdrowia życzę

 • Stig

  Może sama spróbuj to się przekonasz że można czegoś nie zauważyć, a nie kłapiesz gębą jako teoretyk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również