Wiadomości z Chorzowa

Groźny wypadek w Świętochłowicach. Z pomocą ruszył policjant w czasie wolnym od służby!

  • Dodano: 2022-08-16 07:00, aktualizacja: 2022-08-15 19:41

O tym, że policjantem jest się zawsze udowodnił mundurowy z chorzowskiej drogówki, który w czasie wolnym od służby uratował kobietę, która uczestniczyła w wypadku drogowym. Wyciągnął on kobietę z auta, udzielił jej pomocy przedmedycznej oraz skoordynował działania świadków do czasu przyjazdu służb.

Bohaterska postawa chorzowskiego policjanta 

Do poważnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w miniony piątek w Świętochłowicach, gdy kierująca pojazdem Opel Meriva, chciała skręcić w lewo z ul. Stawowej w ul. Bytomską, wyjechała pojazdem na torowisko, doprowadzając do zderzenia z tramwajem. Na miejsce zdarzenia jako jeden z pierwszych dotarł policjant z chorzowskiej drogówki.

Młodszy aspirant Łukasz Jurczak bez chwili wahania podbiegł do auta, aby jak najszybciej wydostać na zewnątrz kierującą. Wspólnie z innym świadkiem zdarzenia wydobyli nieprzytomną pokrzywdzoną z pojazdu i przenieśli ją w bezpieczne miejsce. Kobieta posiadała liczne obrażenia i miała problem z oddychaniem. Policjant przystąpił do udzielenia poszkodowanej pierwszej pomocy, a następnie do czasu przyjazdu służb monitorował jej funkcje życiowe.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Michał

    Brawa dla Pana Łukasza. Takie postawy należy nagłaśniać i nagradzać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również