Wiadomości z Chorzowa

Hollywoodzki hit na początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki!

  • Dodano: 2020-09-05 12:15

Najpierw inauguracyjny koncert Big Bandu Śląskiego, a w kolejnym tygodniu hollywoodzki hit „Zakonnica w przebraniu” – początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki zapowiada się znakomicie!

„Zakonnica w przebraniu” – długo oczekiwana premiera

Hollywoodzki hit na deski Teatru Rozrywki przeniósł Michał Znaniecki, a na premierę „Zakonnicy w przebraniu” trzeba czekać wyjątkowo długo. Pierwotnie planowana była na 3 kwietnia, ale wszystko pokrzyżował koronawirus i odbędzie się dopiero 10 września. 

- Jeszcze nam się nie zdarzyło pracować 9 miesięcy nad premierą, to najdłużej przygotowywana premiera w teatrze. Wszyscy nosimy ten spektakl w sobie od stycznia i już bardzo chcemy go pokazać – mówi Aleksandra Gajewska, dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie.

„Zakonnica w przebraniu” to tytuł znany przede wszystkim dzięki filmowi z 1992 r. z brawurową rolą Whoopie Goldberg. W chorzowskim teatrze ukrywającą się w klasztorze przed gangsterami szansonistkę Deloris van Cartier. zagra Paulina Magaj. Wystąpią również m.in. Maria Meyer, Wioletta Białk i Rafał Talarczyk. 

Michał Znaniecki, reżyser spektaklu, podkreśla, że „Zakonnica w przebraniu” jest o ważnych wartościach, które czasami ośmieszmy i trudno je zrozumieć, jeżeli ich nie podzielamy.

- Myślę, że ten spektakl będzie bardzo potrzebną dzisiaj refleksją – potrzebną nie tylko po to, żeby się pośmiać i wzruszyć, ale właśnie dlatego, żeby pomyśleć i poczuć, po co jesteśmy na tym świecie, w relacjach ludzkich – dodaje reżyser.

Big Band Ślaski – nowy zespół Teatru Rozrywki

W niedzielę, 6 września, w Chorzowie odbędzie się inauguracyjny koncert nowego zespołu Teatru Rozrywki – Big Bandu Śląskiego. 

- To niezwykłe wydarzenie w naszym teatrze, ale nawiązujące do znakomitych tradycji, które mieliśmy przez trzydzieści kilka lat działalności Teatru Rozrywki, czyli powrót jazzu, koncertów bigbandowych – mówi dyrektor Gajewska.

Big Band Śląski działa od niedawna przy Teatrze Rozrywki, pod kierownictwem prof. Grzegorza Nagórskiego. Zespół będzie grał muzykę mistrzów muzyki jazzowej i rozrywkowej oraz nowe kompozycje. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.