Wiadomości z Chorzowa

III etap Tour de Pologne za nami

  • Dodano: 2019-08-06 07:00, aktualizacja: 2019-08-06 08:30

Kolejny raz w Chorzowie gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata.

To właśnie u nas wystartował III etap Tour de Pologne. Kilkudziesięciu policjantów oraz strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie dzisiejszego etapu na terenie Chorzowa.

Wszyscy spisali się świetnie

Chorzów był stolicą światowego kolarstwa.To tutaj ze Stadionu Śląskiego wyruszył III etap Tour de Pologne, jednakże nie tylko tam ale na całej długości trasy, biegnącej przez nasze miasto, kolarzy dopingowali kibice. W tym wielkim sportowym święcie uczestniczyli również chorzowscy policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno zawodników jak i kibiców. Policjanci w radiowozach i na motocyklach prowadzili peleton. Pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa III etapu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbali m.in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych. 

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie.

Tragiczny wypadek

Po około 30 km od startu nastąpiło załamanie pogody i zaczął padać rzęsisty deszcz. W Czerwionce-Leszczynach poważnemu wypadkowi uległ kolarz Lotto-Soudal Bjorg Lambrecht. Belg uderzył głową w betonowy przepust. Natychmiast udzielono mu pomocy. Lambrechtowi udało się przywrócić mu funkcje życiowe, ale jego stan był bardzo poważny. Został przekazany zespołowi reanimacyjnemu w szpitalu w Rybniku. Tam kolarz zmarł.

Więcej: https://rudaslaska.com.pl/i,tour-de-pologne-2019-tragiczny-koniec-3-etapu-wyscigu,100,1386257.html

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.