Parkowanie samochodu „pod chmurką” nie tylko naraża Cię na konieczność odśnieżania go zimą, ale również powoduje znacznie szybsze zużywanie się lakieru i innych materiałów wykończeniowych. Pewnie wiele razy rozważałeś już budowę garażu, ale konieczność uzyskania pozwolenia na budowę, czas oczekiwania i duże koszty takiej inwestycji sprawiają, że ciągle odkładasz zajęcie się tą sprawą. A gdyby się okazało, że możesz mieć garaż znacznie szybciej, znacznie taniej i bez zbędnej papierologii? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni namiot garażowy.
Jakie zalety ma namiot garażowy w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań?
Coraz częściej w nowoczesnych konstrukcjach użytkowych docenia się ich lekkość i mobilność, która pozwala na łatwe dopasowanie do szybko zmieniających się wymagań. Ten trend dotyczy również garaży, które w swoim tradycyjnym wcieleniu często nie mogły zostać przearanżowane tak, aby sprostać potrzebie pomieszczenia dodatkowego samochodu, lub innych sprzętów, które wzbogaciły park maszynowy właściciela. Dlatego właśnie namioty garażowe stanowią obiekt zainteresowania właścicieli niewielkich posesji, którzy nie chcą decydować się na budowanie murowanego garażu, który nie dość, że pochłonie dużo wydatków, to jeszcze wymaga wypełnienia czasochłonnych procedur.
Najważniejszą zaletą, którą swoim właścicielom oferują namioty garażowe, jest ogromna możliwość ich dopasowania do szczególnych wymagań każdego użytkownika. Namiot garażowy może mieć właściwie dowolny rozmiar i pomieścić nie tylko samochód, ale również wszelkie dodatkowe urządzenia, których używasz na wyjeździe. Co równie ważne, decyzję podjętą przy zakupie możesz w każdej chwili zmienić, dokupując dodatkowe segmenty, dzięki którym możesz całkowicie przearanżować wielkość i rozkład dostępnych pomieszczeń.
Namiot garażowy – jak wybrać właściwy?
Namioty garażowe spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem wielu grup użytkowników. Kiedy będziesz wybierał namiot najlepiej wpisujący się w Twoje potrzeby, zwróć uwagę na kilka cech znajdujących się w ofercie modeli. Podstawowe parametry, którymi kierują się nabywcy, to wymiary zewnętrzne. Pamiętaj, że nawet jeśli dokonasz złego wyboru, możesz łatwo to naprawić, dokupując lub wymieniając segmenty, z których składa się stelaż namiotu i dopasowując do niego nowe poszycie.
Namioty garażowe mogą być wyposażone w systemy grzewcze, dzięki którym znacznie lepiej zabezpieczają przechowywany w nich sprzęt w warunkach zimowych. Jeśli chcesz, aby odporność ścian bocznych na panujące na zewnątrz była jeszcze wyższa, możesz zdecydować się na wybór namiotu z płyt warstwowych. Uzyskana w ten sposób konstrukcja zapewni Ci komfort termiczny porównywalny z tradycyjnym, murowanym garażem.