Wiadomości z Chorzowa

Jaka pogoda czeka nas w 2022 roku? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [31.12-6.01]

  • Dodano: 2021-12-31 08:00, aktualizacja: 2021-12-31 12:16

Czy Sylwester będzie pogodny? A może wraz z Nowym Rokiem wróci do nas zima? Zapoznaj się z prognozą pogody na Sylwestra i początek roku 2022!

Tygodniowa prognoza pogody [31 grudnia - 6 stycznia]

Pogoda na tydzień w Chorzowie

Oto prognoza pogody na Sylwestra i początek nowego roku 2022. Czy w województwie śląskim czekają nas opady deszczu lub śniegu? Czy zima do nas wróci? Sprawdź!

Piątek 31 grudnia - Sylwester

Ostatni dzień roku w województwie śląskim rozpocznie się pochmurnie i deszczowo.  W ciągu dnia deszcze powinny ustać, a temperatura może wzrosnąć do około 10 stopni. Sylwestrowa noc też powinna być ciepła - termometry pokażą około 7 stopni. Niestety wieczorem mogą wrócić opady deszczu. 

Sobota 1 stycznia - Nowy Rok

W Nowy Rok znów pochmurnie. Tego dnia nie przewiduje się przejaśnień i rozpogodzeń. Okresowo będzie padać deszcz. Temperatura maksymalna w okolicach 9 stopni. W nocy zrobi się zimniej, termometry pokażą nawet 3 stopnie. Nie oznacza to jednak szybkiego powrotu zimy.   

Niedziela 2 stycznia  

W niedzielę w całym województwie możemy liczyć na rozpogodzenie. W ciągu dnia prognozowane są przejaśnienia, natomiast wieczorem może przelotnie popadać deszcz. Temperatura w ciągu dnia wyniesie około 9 stopni, a w nocy 4.

Poniedziałek 3 stycznia

Ciąg dalszy przelotnych opadów deszczu. W ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie 7 stopni. W całym województwie śląskim będzie pochmurno i pojawią się przelotne opady deszczu. W nocy temperatura spadnie do 3 stopni.

Wtorek 4 stycznia

We wtorek ciąg dalszy opadów deszczu. Wtorkowa pogoda w ciągu dnia będzie bardzo przypominać tą z dnia poprzedniego. Temperatura znów będzie utrzymywać się w okolicach 7 stopni i czeka nas pochmurne niebo. Od czasu do czasu przelotnie będzie badać deszcz. W nocy spore ochłodzenie. Termometry pokażą nawet -3 stopnie!  

Środa 5 stycznia

Zrobi się zimno i biało. W dzień temperatura nie przekroczy 1 stopnia powyżej zera. Jest to idealna temperatura dla opadów śniegu, dlatego może przelotnie poprószyć. Spadek temperatury utrzyma się przez kolejne kilka dni. W nocy czeka nas mróz, temperatura spadnie do -4 stopni.

Czwartek 6 stycznia

W czwartek przelotne opady śniegu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura nie przekroczy zero stopni! Tego dnia znów może padać śnieg. Nie należy jednak robić sobie nadziei na powrót śniegu na długo - ten szybko stopnieje, bo następne dni mają już być cieplejsze.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj zimowy okres najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, by się ciepło ubrać i włożyć nieprzemakające buty, nikt nie wie kiedy znów zaskoczą nas opady śniegu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.