Wiadomości z Chorzowa

Już niedługo X edycja śląskich targów turystycznych "Atrakcje Regionów"!

  • Dodano: 2022-06-09 10:00

Przed nami kolejna, dziesiąta już edycja Targów Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów, które odbędą się w dniach od 10 do 12 czerwca w Ogrodzie Mozaikowym na terenie największego na Śląsku Parku w Chorzowie.

Targi Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu

Na targach każdy znajdzie kierunek, który go zainspiruje. To niepowtarzalna okazja, by  zapoznać  się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Odwiedzający znajdą tu nie tylko foldery i mapy, ale także aktualne szlaki konne i rowerowe, będą mieli sposobność do  rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania.

Wśród wystawców nie brakuje przedstawicieli hoteli, pensjonatów, gospodarstw  agroturystycznych, uzdrowisk czy ośrodków SPA. Przedstawiciele obiektów chętnie każdemu doradzają oraz proponują ciekawe rabaty i konkursy. Na gości oprócz bogatej oferty  wypoczynkowej czekać będą różnorodne atrakcje - spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych m.in. quillingu i koronkarstwa. Organizatorzy zapraszają na spotkania z kustoszami obiektów historycznych. 

W tym roku dowiemy się, jakie tajemnice skrywają Góry Sowie, co się stało ze złotym pociągiem, a także poznamy uroki Gran Canarii. Warto przyjść i zobaczyć pokaz kowalstwa artystycznego, a także na degustacje produktów regionalnych  oraz prezentacje wyrobów rękodzieła ludowego  m.in. ekologicznych czapek i swetrów, oraz  biżuterii artystycznej.

Odbędą się także liczne występy na scenie, gdzie prezentować swoją kulturę i folklor będą przedstawicie najpiękniejszych regionów Polski m.in. prezentacje muzyki i śpiewu górali Beskidu Śląskiego i Żywieckiego przez kapelę góralską.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Już niedługo X edycja śląskich targów turystycznych "Atrakcje Regionów"!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.