Wiadomości z Chorzowa

Już niedługo X edycja śląskich targów turystycznych "Atrakcje Regionów"!

  • Dodano: 2022-06-09 10:00

Przed nami kolejna, dziesiąta już edycja Targów Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów, które odbędą się w dniach od 10 do 12 czerwca w Ogrodzie Mozaikowym na terenie największego na Śląsku Parku w Chorzowie.

Targi Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu

Na targach każdy znajdzie kierunek, który go zainspiruje. To niepowtarzalna okazja, by  zapoznać  się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Odwiedzający znajdą tu nie tylko foldery i mapy, ale także aktualne szlaki konne i rowerowe, będą mieli sposobność do  rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania.

Wśród wystawców nie brakuje przedstawicieli hoteli, pensjonatów, gospodarstw  agroturystycznych, uzdrowisk czy ośrodków SPA. Przedstawiciele obiektów chętnie każdemu doradzają oraz proponują ciekawe rabaty i konkursy. Na gości oprócz bogatej oferty  wypoczynkowej czekać będą różnorodne atrakcje - spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych m.in. quillingu i koronkarstwa. Organizatorzy zapraszają na spotkania z kustoszami obiektów historycznych. 

W tym roku dowiemy się, jakie tajemnice skrywają Góry Sowie, co się stało ze złotym pociągiem, a także poznamy uroki Gran Canarii. Warto przyjść i zobaczyć pokaz kowalstwa artystycznego, a także na degustacje produktów regionalnych  oraz prezentacje wyrobów rękodzieła ludowego  m.in. ekologicznych czapek i swetrów, oraz  biżuterii artystycznej.

Odbędą się także liczne występy na scenie, gdzie prezentować swoją kulturę i folklor będą przedstawicie najpiękniejszych regionów Polski m.in. prezentacje muzyki i śpiewu górali Beskidu Śląskiego i Żywieckiego przez kapelę góralską.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Już niedługo X edycja śląskich targów turystycznych "Atrakcje Regionów"!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również