Wiadomości z Chorzowa

Kajetan Duszyński w czołowej dziesiątce plebiscytu „Przeglądu Sportowego”

  • Dodano: 2022-01-11 13:45

Kajetan Duszyński wraz z członkami sztafety mieszanej z Tokio uplasował się na 7. miejscu plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca 2021 roku. Nagrodę odebrał podczas Gali Mistrzów Sportu.

Tradycyjnie na początku nowego roku „Przegląd Sportowy”, Telewizja Polsat i Onet informują o wynikach plebiscytu na najlepszego sportowca Polski minionych 12 miesięcy. Gala Mistrzów Sportu miała miejsce 8 stycznia w Hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw. W czołowej dziesiątce znalazło się wielu mistrzów olimpijskich z Tokio, ale pierwsze miejsce zajął po raz trzeci Robert Lewandowski (pierwszy raz w 2015 roku, a drugi rok temu).

Napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej .wyprzedził mistrzynię olimpijską w rzucie młotem z Tokio i ambasadorkę Stadionu Śląskiego, Anitę Włodarczyk, a także wicemistrza świata w żużlu, Bartosza Zmarzlika.

Kajetan Duszyński siódmym najlepszym sportowcem w Polsce w 2021 roku

Do czołowej dziesiątki weszła sztafeta mieszana 4x400 metrów, która wywalczyła podczas olimpiady w Tokio złoty medal. Złota sztafeta w postaci Justyny Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan, Małgorzaty Hołub-Kowalik, Natalii Kaczmarek i Dariusza Kowaluka (Karola Zalewskiego, który biegł w finale sztafety zabrakło podczas gali) odebrała statuetkę, a w imieniu koleżanek i kolegów z drużyny przemawiał właśnie Kajetan Duszyński.

Najpierw osobiste podziękowania dla was, że mogłem z wami biegać. W imieniu całej drużyny chcę podziękować kibicom, to dzięki nim stajemy na tej scenie. Doceniamy wasze wsparcie, to, że kochacie naszą dyscyplinę. Polska lekkoatletyka przeżywa renesans. Jest coraz więcej ludzi na mityngach, świetnie to wygląda, kibicujcie nam dalej – cieszył się 26-letni chorzowianin.

Podziękowania popłynęły również do rodzin, trenerów, zarówno klubowych, jak i kadry i wszystkich osób, które pracowały na ostateczny sukces sztafety – dietetyków, fizjoterapeutów, menadżerów, a także sponsorów i partnerów.

To nie jedyny chorzowski element podczas Gali Mistrzów Sportu. Najlepszą imprezą sportową 2021 roku ogłoszono bowiem Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, rozegrane na Stadionie Śląskim. Lekkoatletyczny mityng wygrała reprezentacja Polski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również