Wiadomości z Chorzowa

Kamil Franczak zadebiutuje jako FRANKY już 25 września. Zaczyna solową karierę muzyczną

  • Dodano: 2021-09-22 09:45

Kamil Franczak - wokalista, songwriter, prezenter i aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie rozpoczyna nowy rozdział w swojej zawodowej karierze. Przypomnijmy, że zanim związał się z teatrem, był wokalistą rockowego zespołu Zero Procent. Teraz artysta niejako wraca do korzeni, jednakże już jako solista i promuje swój najnowszy singiel „góra” pochodzący z albumu pt. „#lubiecie”.

Kamil Franczak zadebiutuje jako FRANKY

Wspomnianym albumem Kamil Franczak zadebiutuje jako FRANKY. Premierę teledysku zaplanowano na 25 września 2021 roku. Debiutancki materiał solisty to intrygujący electro-pop, subtelnie pleciony elementami funky, soulu, r’n’b i rapu, którego twórcy wykreowali spójną, wielobarwną przestrzeń słów i dźwięków. Jej dopełnienie to rasowy vocal act młodego pokolenia w wykonaniu FRANKY'ego.

- Wiele razy wpadałem z zespołami i współtwórcami w pułapki, gdzie uporczywie naciskano na pisanie przebojów, dbając jednocześnie o przesadnie ugładzony wizerunek. Moje twórcze poszukiwania ostatnich lat doprowadziły mnie do momentu, w którym chcę działać dokładnie na opak. Tak jak czuję. Nie zważając na to czego oczekuje ode mnie ktoś inny (producent, wydawca, kolega z zespołu), kto czasami właściwie nawet mnie nie zna, bądź nie dostrzega moich właściwych predyspozycji – przyznaje Kamil Franczak, FRANKY.

Pierwszą muzyczną propozycję FRANKY’ego cechuje taneczny i pogodny charakter. Jak zapowiada, tekst mówi o tym, by nie przegapiając swojego życia, wieść je z wdzięcznością i szacunkiem do naszej planety, na której dzięki wspaniałości wszechświata i sił w nim panujących, mamy szansę gościć. Teledysk powstał na Majorce, a za zdjęcia odpowiadała ekipa Happiness Mode.

Teatr, muzyczna estrada i telewizja

Kamil Franczak to nie tylko utalentowany wokalista, ale i aktor, którego możemy oglądać na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Nie tylko śpiewa, ale także sam pisze teksty. Uczestniczy w rozmaitych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych. W okresie wakacyjnym występował m.in. podczas imprez w Parku Śląskim. Na swoim koncie ma już wiele cennych nagród teatralnych i muzycznych. To m.in. I wyróżnienie – "Debiuty" podczas 47. KFPP Opole 2010 (z zespołem Zero Procent), Grand Prix Festiwalu Al Legro – Tribute to Szpilman 2013, Grand Prix Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2018), Grand Prix Grechuta Festival (Świnoujście 2018) czy Złota Maska 2020 za rolę Mistrza Ceremonii w spektaklu „Cabaret” w reż. Jacka Bończyka

Działalność fonograficzną i koncertową rozpoczynał jako nastoletni wokalista grupy Zero Procent, z którą przez kilka lat współpracy zagrał setki koncertów, wydał dwa studyjne albumy i zadebiutował w Opolu podczas KFPP.

Ciekawym rozdziałem w jego życiu była też współpraca z telewizją, bowiem w latach 2011-2012 był współprowadzącym program Poziom 2.0, który emitowano na antenie TVP2.

Ważnym punktem zwrotnym w jego karierze był angaż do zespołu Teatru Rozrywki, z którym pracuje od 10 lat. Kreując dziesiątki ról, uczył się własnej wrażliwości, rozwijał warsztat, zdobywał nagrody, a co najważniejsze - sympatię śląskiej publiczności.

Teraz czas na nowe wyzwania

To jednak nie wszystko. Teraz Kamil Franczak postanowił ponownie podbić muzyczną estradę, ale już jako solista. Jak wyjaśnia, na początku 2018 roku, współpracując z producentem Danielem Cebulą-Oryniczem, rozpoczął prace nad pierwszym solowym materiałem, który ma wyznaczyć zupełnie nową drogę i muzyczny kierunek jego artystycznych poczynań. Tak powstał FRANKY. Nowe artystyczne wcielenie Franczaka zadebiutuje już 25 września. Kamil zainauguruje swoją solową działalność muzyczną singlem „góra”, pochodzącym z albumu pt. #lubiecie.

Kamil Franczak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również