Wiadomości z Chorzowa

Kierowca karetki zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 36-latek miał ponad 3 promile!

  • Dodano: 2019-10-15 08:00, aktualizacja: 2019-10-15 08:13

W sobotę na ul Kościuszki kierowca karetki pogotowia zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Po chwili na miejscu przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, którzy ustalili że 36 –latek mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu wsiadł za kierownicę swojego auta.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W sobotę wieczorem do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że przed chwilą zatrzymał kierowcę opla, który najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z chorzowskiej drogówki. Okazało się, że zgłaszającym jest kierowca karetki z chorzowskiego Pogotowia Ratunkowego. Z relacji mężczyzny wynikało, że kilkaset metrów wcześniej 36-latek wymusił pierwszeństwo karetce a następni jechał całą szerokością jezdni, podejrzewając, że może być nietrzeźwy uniemożliwił mu dalszą jazdę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Jak wykazało badanie alkomatem podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się, nieodpowiedzialny kierowca prowadził swoje auto mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był tak pijany, że w trakcie czynności wykonywanych na miejscu zatrzymania, w pewnym momencie zapytał policjantów, czy nie wiedzą co się stało i co robi tutaj jego samochód. Jak się okazało nie tylko dla kierującego oplem sytuacja była niezrozumiała, przybyła na miejsce jego partnerka również nie rozumiała dlaczego policjanci zatrzymali jej konkubenta jak powiedziała "przecież nikomu nic nie zrobił i nawet nie rozbił samochodu". 36-latek stracił już prawo jazdy, które posiadał zaledwie od dwóch tygodni, a samochód, który kupił zaledwie trzy dni wcześniej, został odholowany na policyjny parking. Teraz sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmie się sąd. 36 –latkowi  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Robert Łuszcz za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy, podkreślając, że takie zachowanie stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a odwaga i determinacja kierowcy karetki zasługuje na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami miasta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.