Wiadomości z Chorzowa

Kilometry dla Zosi. Niezwykła akcja dla chorej dziewczynki!

  • Dodano: 2022-08-05 08:00, aktualizacja: 2022-08-05 08:14

Górski kwartet wyrusza po raz kolejny na pieszą wyprawę, by wspomóc chore dzieci. Tym razem zmierzą się z dłuższą trasą i kapryśną pogodą. Motywacja jest jednak silniejsza od obaw. Mocna grupa wędrowców ma zamiar pokonać ten trudny dystans w maksymalnie 30 dni.

Tegoroczna akcja dedykowana jest pomocy Zosi z Chorzowa

Tomek, Kuba, Rafał i Krzysiek to czwórka śmiałków, którzy od pewnego czasu łączą zamiłowanie do górskich wędrówek z działaniami charytatywnymi. Podczas ostatnich dwóch wojaży zbierali środki dla potrzebujących wsparcia dzieciaków z okolic Andrychowa. W sierpniu tego roku planują kolejną wyprawę pod nazwą "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia", która zapowiada się na o wiele bardziej wymagającą od poprzednich. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi z Chorzowa. 

- Wspieranie potrzebujących dzieciaków podczas każdej z wypraw jest dodatkową motywacją. Nasze bolączki podczas wyprawy stają się mniej ważne, mając świadomość, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień rodzice chorych dzieciaków - mówi Tomek.

Wszystko to dla Zosi, która zmaga się z nieuleczalną chorobą

Urodziła się z 10-cioma złamaniami nóżek, a będąc już na świecie, przeżyła ich jeszcze kilka. Wrodzona łamliwość kości to choroba, która będzie towarzyszyć dziewczynce już zawsze. Mała Zosia ma szansę, aby w przyszłości poruszać się samodzielnie. Niezbędna jest jednak kosztowna rehabilitacja, a także odpowiednie zabiegi, na które zbierane są pieniądze.

Czwórka wędrowców zachęca wszelkich partnerów do wsparcia ich akcji. Poczynania górskiego kwartetu będą na bieżąco publikowane w social mediach. 

Każdy może stać się częścią tej wspaniałej akcji!

Jak to zrobić? To proste, wystarczy za każdy pokonany na rowerze, spacerze lub biegu kilometr przelać minimum 1 zł na zbiórkę.

Dołącz do górskiej wyprawy i pomóż Zosi walczyć o zdrowie! Zbiórka znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również