Wiadomości z Chorzowa

Kino samochodowe na Stadionie Śląskim w Chorzowie

  • Dodano: 2020-07-06 12:45

W czwartek, 9 lipca, na Stadionie Śląskim w Chorzowie ruszy Tauron Samochodowe Kino Studyjne. To wspólna inicjatywa Stadionu Śląskiego, Instytucji Filmowej Silesia Film i Festiwalu Transatlantyk. 

Seanse będą się odbywać na parkingu P3 Stadionu Śląskiego, a jak zapowiadają organizatorzy w kinie samochodowym pokazywane będą najciekawsze, ambitne produkcje ostatnich lat oraz hity poprzedniej edycji Festiwalu Transatlantyk. 

Kiedy będą się obywać pokazy w kinie samochodowym na Stadionie Śląskim?

Zaplanowano pokazy 6 filmów, podzielonych na dwa cykle tematyczne. Czwartkowe wieczory odbędą się pod hasłem "Szalone historie kina" i takie filmy jak: "Atak paniki" (reż. Paweł Maślona), "Monos - oddział małp" (reż. Alejandro Landes), "Gangster, glina i diabeł" (reż. Won-Tae Lee).

Piątki to cykl "Zbliżenia: siła kina" i seanse następujących filmów: "The Florida Project" (reż. Sean Baker), "Loveling" (reż. Gustavo Pizzi) oraz "Reedukacja Cameron Post" (reż. Desiree Akhavan).

Letnie kino na Stadionie Śląskim to pewnego rodzaju rozgrzewka przed Festiwalem Transatlantyk, który po raz 10. obędzie się w październiku w Katowicach. Partnerem tytularnym kina został Tauron Polska Energia.

Kino samochodowe powstało w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych, a rozkwit przeżywało od końca lat 40. Była to ulubiona rozrywka amerykańskich rodzin, a także miejsce romantycznych randek nastolatków. W czasach pandemii koronawirusa znów jest to coraz popularniejsza rozrywka, a w Chorzowie takie pokazy organizowano już na parkingu przy stadionie Ruchu Chorzów. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również