Wiadomości z Chorzowa

Klasa architektoniczna w „Słowaku”. Jej patronem zostanie Maciej Franta

 • Dodano: 2022-04-29 07:00, aktualizacja: 2022-04-28 14:10

Już 1 września w murach Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego otworzy się klasa architektoniczna. Uczniowie będą mogli zgłębiać wiedzę na temat architektury pod okiem Macieja Franty, twórcy słynnej chorzowskiej Villi Reden.

Nauka pod okiem mistrza

Uczniowie chcący w przyszłości zostać architektami mają wspaniałą okazję, aby już w szkole średniej pogłębiać wiedzę na ten temat. W ramach Dnia Otwartego, który odbył się w I LO w minioną sobotę, szkołę odwiedził Maciej Franta, który spotkał się z 8-klasistami. Wielokrotnie nagradzany architekt zdradził, że od września w szkole wystartuje klasa o profilu architektonicznym. Uczniowie będą mogli zdobywać pierwsze doświadczenia pod okiem twórcy chorzowskiej Villi Reden.

-Naszym zadaniem będzie otworzyć umysły i zainteresowania uczniów w kierunku świadomości przestrzennej, estetyki, kompozycji i wiedzy o mieście poprzez architekturę. Klasa szkolić będzie przyszłych studentów architektury i ma przygotowywać do podstaw studiów architektonicznych. – czytamy w poście opublikowanym przez Franta Group. 

Zyskał miano najlepszego architekta na świecie

Maciej Franta już od 2010 roku prowadzi pracownię Franta Group. Największy rozgłos przyniosła mu realizacja Villi Reden w Chorzowie, która została wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach m.in. World Design Awards czy Eurasian Prize. Polski architekt trafił ostatnio na listę 40 najbardziej obiecujących młodych architektów "Europe 40 Under 40", a także okrzyknięto go najlepszym architektem na świecie w 2021 roku.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Archidekd

  Zdecydowanie lepsze byłoby nie zawężanie tej klasy do architektury, ale raczej rozszerzyć to o wzornictwo przemysłowe. Uczcie już dzieci projektować nie tylko ładne i użyteczne obiekty, ale też ładne i użyteczne przedmioty.

 • Wykładowca T. Giedroj

  Mogą nawet wprowadzić kierunek ,,loty na księżyc,,. Nie zmieni to faktu że koniec końców potrzebne są studia i egzamin. To jest zabawa w studentów z dziećmi licealnymi. Pamiętam jak swego czasu uczelnie produkowały milionerów. Teraz wydaje się robią to licea.

 • K.E.N.

  Święte słowa!!

 • Ewa

  Czyli będą uczyć jak produkować czarne potworki w których nikt nie chce mieszkać.

 • Janusz

  Nie chcesz czy zazdrość zżera?

 • Wanda

  Czego ma zazdrościć? Typowy Janusz kij widział kij wie. To czysta prawda. Słyszysz nazwisko Franta i już masz przed oczami czarne krematorium.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również