Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Kolejny krok w drodze do rewitalizacji Parku Śląskiego za nami

  • Dodano: 2019-02-25 08:45, aktualizacja: 2019-02-25 08:59

Posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Modernizacji Parku Śląskiego pod przewodnictwem marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałuży.


Uczestnicy spotkania, które odbyło się we wtorek 19 lutego br., osobiście odwiedzili wszystkie najważniejsze miejsca, które mają podlegać rewitalizacji. Delegacja przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Parku Śląskiego odwiedziła m.in. ikonę modernizmu - halę „Kapelusz”, kąpielisko Fala, Planetarium czy wymagające odnowienia okolice toru regatowego.

Jest tu wiele do zrobienia, wiele budynków i przestrzeni otwartej wymaga gruntownej przebudowy. Dlatego zachęcam zarządzających Parkiem Śląskim do jak najszybszego działania i uruchomienia procedur przetargowych. Wiemy, że sytuacja na rynku wykonawców nie jest łatwa, stąd powinniśmy niezwłocznie wybrać firmy budowlane. Chcę, by mieszkańcy województwa odwiedzający Park Śląski mogli już niedługo cieszyć się efektami modernizacji. Musimy zrobić wszystko, by ten największy w Europie park szybko odzyskał swój blask – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Przebudowa parku i obiektów w nim ulokowanych będzie kosztowała ponad 397 mln zł i będzie finansowana głównie ze środków unijnych. Niebawem postępy w procesie przygotowań do rewitalizacji zostaną zaprezentowane przedstawicielom Komisji Europejskiej. Celem zakrojonej na szeroką skalę przebudowy jest przywrócenie parkowi dawnej świetności i dostosowanie jego infrastruktury do potrzeb coraz większej liczby odwiedzających. Park Śląski, przez swoją wielkość i umiejscowienie w centrum ponad dwumilionowej aglomeracji miejskiej, stanowi ewenement w skali Europy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.