Wiadomości z Chorzowa

Komunikacyjne udogodnienia na zabawę sylwestrową w Parku Śląskim 

  • Dodano: 2022-12-29 06:45, aktualizacja: 2022-12-29 06:54

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada dodatkowe kursy na największą w regionie imprezę sylwestrową. Udogodnienia, które ułatwią dojazdy i powroty z Parku Śląskiego w Chorzowie, zostaną wprowadzone na kilkunastu liniach autobusowych i tramwajowych. 

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej polegają na wprowadzeniu 31 grudnia i 1 stycznia specjalnych rozkładów jazdy, a to dla pasażerów oznacza zwiększenie liczby połączeń oraz wykorzystanie na poszczególnych liniach większych niż zwykle pojazdów. 

Udogodnienia w komunikacji autobusowej 

Na liniach 138, 190 i 674 zwiększona zostanie częstotliwość, w nocy na liniach 7N, 297N, 672, 840N i M101 kursować będą większe autobusy, natomiast na liniach M1, M2, M3, M4, M28 oraz 1N wprowadzone zostaną udogodnienia zarówno w postaci większej liczby kursów, jak i kursowania większych pojazdów. 

ZTM jednocześnie przypomina, że najbliższe autobusowe przystanki przy Parku Śląskim to Chorzów AKS, Osiedle Tysiąclecia Ośrodek Rehabilitacji, Osiedle Tysiąclecia Ułańska i Osiedle Tysiąclecia Pawilon. 

Udogodnienia w komunikacji tramwajowej 

Na liniach 0, 6, 11, 15, 23 i 26 zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy oraz dodatkowe kursy. Dzięki zmianom częstotliwość kursowania tramwajów na odcinku Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski podczas szczytu komunikacyjnego przed koncertem będzie wynosić ok. 3 min, a po nim ok. 2 min.  

Najbliższe przystanki przy Parku Śląskim dla komunikacji tramwajowej to Park Śląski Wejście Główne, Chorzów Stadion Śląski i Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej 

Bliskość przystanków i zwiększona częstotliwość połączeń oznaczają wygodniejsze dojazdy i powroty z imprezy. Dzięki skorzystaniu z komunikacji miejskiej nie trzeba będzie się martwić o miejsce parkingowe – wskazuje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. Przedstawiciel organizatora transportu jednocześnie podkreśla, że szczegółowe informacje dot. funkcjonowania poszczególnych linii znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. W tym miejscu została również opublikowana specjalna mapa, która obrazuje możliwości dojazdu na zabawę sylwestrową w Parku Śląskim. Zainteresowani mogą również dzwonić na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię (800 16 30 30). 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również