Wiadomości z Chorzowa

Koń-uciekinier złapany przez chorzowską Straż Miejską

  • Dodano: 2021-05-13 08:15, aktualizacja: 2021-05-12 21:49

Do niecodziennego wydarzenia doszło 5 maja około godziny 12.20 w Chorzowie. Strażnicy miejscy ruszyli na poszukiwania.. konia! Akcja zakończyła się sukcesem.Koń w Chorzowie może budzić pewną konsternację. Bowiem w lutym 2020 roku po blisko dwudziestu latach Zespół Policji Konnej opuścił Chorzów. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach jednostka została przeniesiona do Częstochowy i połączona z tamtejszym oddziałem.

Tymczasem 5 maja pojawiło się zgłoszenie dotyczące konia, który miał przebywać na zalesionym terenie w okolicy stadionu GKS-u. Aby potwierdzić prawdziwość informacji, na miejsce wysłano strażników miejskich. 

- Funkcjonariusze odłowili zwierzę i przekazali je celem zabezpieczenia pracownikom fundacji SOS dla zwierząt mieszczącej się przy ul. Antoniowskiej – czytamy w komunikacie Straży Miejskiej

Okazało się, że koń uciekł ze stajni mieszczącej się przy al. Leśnej. Strażnicy skontaktowali się z właścicielką zwierzęcia. Kobieta odebrała już „zgubę”. Strażnicy ustalili też, że koń posiada aktualne szczepienia, paszport i jest pod stałą opieką weterynaryjną.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.