Wiadomości z Chorzowa

Kradli przewody elektryczne. Trzech mężczyzn zatrzymanych na gorącym uczynku

  • Dodano: 2020-08-31 08:00, aktualizacja: 2020-08-31 06:49

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z chorzowskiej dwójki zatrzymali na gorącym uczynku trzech młodych mężczyzn, którzy kradli przewody elektryczne. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zadecyduje sąd, za to przestępstwo grozi im nawet 5 letni pobyt w więzieniu.

Policjanci prewencji wykonując obowiązki służbowe na terenie naszego miasta otrzymali informację o możliwej kradzieży kabli na terenie Zakładów Azotowych w Chorzowie.

Policjanci bezzwłocznie udali się w rejon, gdzie miało dojść do przestępstwa

Na miejsce skierowano również dodatkowe patrole. Policjanci bezpośrednio po wejściu   przez otwór w ścianie przygotowany przez włamywaczy, zobaczyli 3 mężczyzn, którzy kradli przewody elektryczne. Wstępnie oszacowano, że wartość skradzionego kabla może przewyższać tysiąc złotych. Mężczyźni w wieku 22,23 i 37 lat zostali szybko zatrzymani i przewiezieni do komisariatu. Jak się później okazało nie był to jedyny „skok” tej grupy, wykonane czynności procesowe pozwoliły na postawienie 11 innych zarzutów jednemu z członków grupy. Ustalono, że to właśnie on dokonał kilkunastu innych kradzieży infrastruktury telekomunikacyjnej. O losie przestępczego trio zadecyduje sąd, za to przestępstwo grozi im nawet 5-letni pobyt w więzieniu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.