Wiadomości z Chorzowa

Kryminalni odzyskali narzędzia warte ponad 20 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2021-04-02 06:15, aktualizacja: 2021-04-02 06:32

Kryminalni z chorzowskiej dwójki zatrzymali złodzieja i odzyskali narzędzia skradzione z magazynu na terenie placu budowy. Jak się okazało, nie był to koniec problemów 26-latka odpowiedzialnego za to przestępstwo.

Mężczyzna był też poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwa

Dyżurny Komisariatu Policji II w Chorzowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z placów budowy miało dojść do włamania do magazynu. Na miejsce skierowana została ekipa dochodzeniowo-śledcza. Jak ustalili policjanci, łupem złodzieja padły narzędzia renomowanych marek o wartości ponad 20 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej dwójki, którzy analizując zapisy monitoringu miejskiego wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie poruszał się złodziej. Zatrzymanie było już tylko kwestią czasu. Zaledwie kilka godzin zajęło im odnalezienie samochodu, którym poruszał się 26-letni mieszkaniec Katowic. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli część skradzionych narzędzi, a pozostałe zabezpieczyli w jednym z lombardów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak ustalili śledczy, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary prawie dwóch lat więzienia za podobne przestępstwa, a co za tym idzie, za to włamanie poniesie większą odpowiedzialność, z uwagi na to, że działał w tzw. recydywie. Do więzienia może trafić nawet na 15 lat.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Yo

    To się teraz mogą budować :)

  • Lol

    I tylko pracownik lombardu (który dostaje minimalną pensje) w plecy , teraz za złodzieja poniesie karę i spłaci wartość pożyczki.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.