Wiadomości z Chorzowa

Kuchnia w Szkole Podstawowej nr 25 przeszła modernizację. Pojawił się nowoczesny sprzęt

  • Dodano: 2022-04-13 17:45

Ponad 80-letni piec, który służył do przygotowywania obiadów w chorzowskiej Szkole Podstawowej nr 25 przeszedł do lamusa. Kuchnia w placówce przeszła kompleksową modernizację.

Najmniejsza spośród wszystkich placówek oświatowych w Chorzowie Szkoła Podstawowa nr 25 w Maciejkowicach, w której dodatkowo kilka lat temu pojawiły się oddziały przedszkolne może od kilku dni cieszyć się całkowicie odnowioną kuchnią.

Mimo naprawdę niewielkich rozmiarów codziennie wydawanych jest w niej prawie 200 obiadów, ale nie tylko – również śniadania i podwieczorki dla chorzowskich przedszkolaków. Dotychczasowy stan zaplecza gastronomicznego szkoły nie był – mówiąc delikatnie – właściwy. Dlatego UM Chorzów zdecydował się na kompleksową modernizację kuchni. Koszt tej inwestycji bardzo naprawdę spory!

Kuchnia w SP nr 25 jak nowa! Zniknął ponad 80-letni piec

Całość inwestycji to prawie 900 tysięcy złotych. Zniknął piec, który dzielnie służył  od 1939 roku!  Pojawił się zaś nowoczesny sprzęt kuchenny i gastronomiczny – informuje na Facebooku zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik.

Chorzowscy samorządowcy liczą na to, że modernizacja pomoże w zapewnieniu jak najwyższych standardów, komfortu i bezpieczeństwa pracy dla osób przygotowujących posiłki dla dzieciaków, a obiady będą jeszcze smaczniejsze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również