Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ławeczka i róża, czyli wielkie sadzenie róż w Parku Śląskim

  • Dodano: 2019-04-11 10:00

„Ławeczka i Róża” to projekt realizowany przez Fundację instytut Re:born od czterech lat. Kolejna odsłona odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia, w Rosarium w Parku Śląskim.


Jak wyjaśniają organizatorzy, poprzez sadzenie róż chcą kontynuować tradycję sadzenia drzew, krzewów i kwiatów dla upamiętnienia osoby czy ważnego wydarzenia. Poza aspektem utylitarnym, pojawi się także akcent edukacyjny, ponieważ uczestnicy wydarzenia posłuchają o 12 krokach Anonimowych Alkoholików.


Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 11.00 do 14.00. Zbiórka przy Ławeczce Przyjaciół Billa W. Przypomnijmy, że jej uroczyste odsłonięcie miało miejsce 23 kwietnia 2017 roku. Zgodnie z założeniami inicjatorów jej powstania, ma być miejscem spotkania osób uzależnionych, szukających wsparcia i pomocy z osobami, które taką pomocą chcą służyć. Dlaczego nazwano ją na cześć Billa W.? Co to oznacza i jakie niesie ze sobą przesłanie? Tego dowiecie się podczas niedzielnego sadzenia róż.


Warto podkreślić, że Fundacja, instytut Re:born w ubiegłym roku organizował w Rosarium bezpłatne porady specjalistów i woluntariuszy w dziedzinie uzależnień.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.